Mame vysokú infláciu
Mame vysokú infláciu, zdroj: shutterstock.com/SERSOLL

Inflácia v USA sa dostala na takmer 40-ročné maximum. Keďže FED, najväčšia centrálna banka sveta, plánuje pokračovať naďalej v tlačení peňazí, dá sa tak očakávať pokračovanie zvyšovania inflácie.

Ročná inflácia je takmer 7 %

Inflácia je aktuálne takmer 7 %
Inflácia je aktuálne takmer 7 %, zdroj: fred

Už tento týždeň bude práve FED rokovať o možnom znížení tvorby nových peňazí z približne 120 miliárd USD na postupne menšie hodnoty. Konkrétne každý mesiac približne o 15 miliárd menej. To znamená, že prvý mesiac to bude 105 miliárd, potom už iba 90 miliárd až postupne v druhej polovičke roka 2022 sa počet novo vytlačených peňazí v každom mesiaci stabilizuje na primeranej sume. Malo by to byť okolo 0 až 10 miliárd mesačne. Ak by FED pokračoval v tejto agresívnej politike znehodnocovania peňazí, na trhoch, logicky, môžeme očakávať pokračovanie rastu. A možno už čoskoro cenu Bitcoinu uvidíme na novom maxime. V najlepšom prípade aj na 100 000 dolároch za kus.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Indexy rastú extrémne rýchlo

Tým, že sa nalievajú veľké peniaze do ekonomiky, tak keď sa pozrieme na niektoré grafy, môžeme jasne usúdiť, že na krízu sa už dávno zabudlo. Najväčšie akciové indexy od svojho nedávneho dna z marca 2020 urobili už viac ako 100 % zhodnotenie. SPX500 ako najväčší akciový index vzrastie priemerne každý rok o 10 %.

SPX rastie veľmi rýchlo
SPX rastie veľmi rýchlo, zdroj: tradingview.com

Prečítaj si aj: FED bude rokovať už tento utorok – Na čo sa pripraviť?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre