Výkon Bitcoin siete sa stabilizoval
Výkon Bitcoin siete sa stabilizoval, zdroj: shutterstock.com/Morrowind

Po čínskom bane z leta sa situácia v ťažobnom priemysle stabilizovala. Dokonca výkon siete a počet aktívnych zariadení ťažiacich Bitcoin dosiahol maximum. Ešte nedávno v Číne bolo takmer 70 % celej výpočtovej sily siete. Teraz sa to číslo blíži k nule a väčšina ťažobných firiem sa presťahovalo do susedných ázijských štátov a do USA. V rebríčku si polepšilo aj Rusko a hlavne Kazachstan.

Výkon Bitcoin siete
Výkon bitcoinovej siete, zdroj: blockchain.com

Bitcoinová sieť odolala útoku veľkej superveľmoci a trvalo iba šesť mesiacov kým sa celá situácia stabilizovala. Tu sa jasne ukazuje, že aj tie najhoršie fundamenty, aké Bitcoin za celú históriu zažil, nejako extrémne neovplyvnili dlhodobý cenový vývoj. Preto môže byť aj v tomto prípade iba otázka času, kedy sa Bitcoin znovu pozrie na ATH. Či už to bude tento rok, alebo až o niekoľko mesiacov.

Bitcoin obstal ďalšiu z dôležitých historických skúšok a ani priamy zásah štátu neohrozil fungovanie siete, blockchainu a komunity.

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Dominancia Bitcoin ťažby je v USA a Kazachstane

Aktuálne takmer tretinová dominancia ťažby je v USA. Nasleduje Kazachstan, Rusko a Kanada. V Európe má najväčší podiel Nemecko a Írsko. Na pomer počtu ľudí a výkon v sieti si veľmi dobre vedie aj Island, kde ale je elektrina zadarmo a termálne pramene tak umožňujú efektívnu ťažbu kryptomien.

Prečítaj si aj: Salvádor a jeho projekt Bitcoin City – financovanie zabezpečí bitcoinový dlhopis v hodnote 1 miliardy USD

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre