Čo je to Crypto.com – Infraštruktúra na využívanie kryptomien v reálnom svete

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Po dosiahnutí cenového vrcholu na konci roka 2017 čakala na väčšinu altcoinov dlhá a strastiplná cesta smerom nadol. Jedným z prvých altcoinov, ktorý dosiahol nové ATH je Crypto.com. Hlavný dôvod, prečo práve táto minca nastúpila skorú vzostupnú tendenciu, je budovanie mostu medzi svetom digitálnych majetkov a reálnym svetom. 

Infraštruktúra hrá prím

Kryptomeny sú začínajúce odvetvie a podľa toho sa tiež líšia oblasti, ktorým sa musí venovať zvýšená pozornosť. Teraz sa dostávame do bodu, kedy je potrebné výrazne zvýšiť úžitkovosť kryptomien v reálnom svete.

Pod tým sa v podstate skrýva možnosť platiť v bežnom živote pomocou kryptomien. Práve táto oblasť naďalej zostáva problematickou nielen kvôli nejasným reguláciám, ale aj kvôli tomu, že v podstate neexistovalo veľa kanálov, ktoré by takéto operácie umožňovali.

Schopnosť používania kryptomien v bežnom živote je veľkým krokom pre blockchain technológiu. Možnosť bežného používania „krypta“ prinesie nielen väčšiu adopciu technológie, ale tiež uľahčí verejnosti pochopenie základného faktu. Kryptomeny majú reálnu hodnotu.

Môže vás zaujímať: Najväčšia transakcia v histórii! Niekto práve presunul 1,1 miliardy v BTC, zaplatil iba 3,5$

S kartou do reálneho sveta

V predchádzajúcich riadkoch bolo naznačené, prečo je budovanie infraštruktúry na využitie kryptomien dôležité. A práve presne toto robí Crypto.com. Ich vlajkovým produktom je debetná karta, ktorá umožňuje prepojenie reálneho sveta a sveta digitálnych mien.

Nie je to jednoduchá úloha a je k tomu potrebných hneď niekoľko štrukturálnych častí. V prvom rade je potrebná burza. V srdci projektu tak stojí burzový systém, ktorý umožňuje zmenu jednotlivých kryptomien za fiat.

Druhou štrukturálnou súčasťou je aplikácia, cez ktorú možno ovládať ako rozhranie burzy, tak aj vlastnú debetnú kartu. Ide o kľúčové prepojenie, ktoré umožňuje komunikáciu a prenos hodnoty medzi jednotlivými svetmi.

Treťou časťou je potom samotná karta, ktorá je prepojená priamo s aplikáciou a prípadne účtom na burze. To tvorí základ celého procesu prepojenia digitálneho a reálneho sveta.

Ako to funguje?

Vďaka vybudovaniu burzy, jej prepojenia s kartou, sa dostávame k tomu, čo je jadrom hypotetického pudla. Cez aplikáciu Crypto.com má majiteľ karty možnosť okamžite rozmeniť svoje kryptomeny a následne ich používať v reálnom živote.

Proces je to v podstate triviálny. Majiteľ karty zadá v aplikácii príkaz na zmenu danej kryptomeny za fiat menu, z čoho následne zafinancuje práve svoju kartu. Proces je v podstate okamžitý a používateľ tak prakticky okamžite disponuje financiami využiteľnými v reálnom svete.

Karta sa bude dať využiť prakticky kdekoľvek, pretože ide o klasickú VISA debetnú kartu. Vďaka tomu je možné preklenúť priepasť, ktorá stále existuje medzi reálnym svetom a svetom kryptomien.

Altcoiny a ich využitie

Práve vytvorenie infraštruktúry ženie cenu mince Crypto.com nahor. To zapadá do širšej paradigmy terajšieho priestoru kryptomien. Altcoiny, ktoré majú využitie a je o ne reálny záujem, získavajú na cene a z rovnakého dôvodu rástla aj cena Crypto.com.

Projekt je v čase písania článku v TOP 10 a to konkrétne na deviatej priečke. Aj preto je však nutné radiť k opatrnosti, pretože posledný cenový vzostup bol pomerne radikálny.

Vďaka postupu technológií je však využívanie kryptomien čoraz bežnejšie a umožňuje hlbšiu integráciu kryptomien do bežného života. To je hodnota, ktorá môže prilákať ďalšiu skupinu svetovej populácie a umožniť širšiu adopciu.

V prípade záujmu o využitie služby Crypto.com môžete využiť nasledujúci refferal link (50 USD ako úvodný bonus) alebo navštíviť stránku Crypto.com. Investície do kryptomien a predovšetkým do altcoinov sú však vysoko rizikové. Je potrebná veľká miera rozvahy a opatrnosti. 

Čo čítať ďalej:

Ethereum oslavuje 5 rokov! Čo nás čaká v budúcnosti? Casper, dApps, DeFi, Sharding a Plasma

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam Kracík.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre