Zatiaľ čo trh s kryptomenami dnes vyzerá veľmi nevinne a štvrtý najväčší coin – Bcash – si veselo rastie (+9%), ťažiarsky gigant Bitmain prechádza obrovskými zmenami. Najbohatší krypto-miliardár a vlastník 36,5% akcií Bitmainu Micree Ketuan Zhan bol dnes s okamžitou platnosťou prepustený zo všetkých pozícií vo firme.

Bitmain tak odteraz ovláda Jihan Wu

Dovey Wan zdokumentovala všetko, čo sa vo firme za posledné hodiny udialo. Z jej správy vyplýva, že ide o niečo ako malú revolúciu – mocenskú hru, ktorú momentálne vyhráva práve Jihan Wu.

“E-mail Micree Zhana bol vymazaný a Micree má zakázaný vstup do budov Bitmainu. Celé HR oddelenie bolo kompletne vymenené. Jihan si doň nasadil vlastných ľudí.”

Jihan Wu vraj povedal:

“Musím sa vrátiť, aby som zachránil túto loď (pred potopením).”

Dosiaľ je však záhadou, ako sa Jihanovi podarilo odstrániť Zhana z firmy. Zhan je totiž väčšinovým vlastníkom Pekingskej pobočky a najväčším akcionárom materskej firmy Bitmain. Tak ako tak, Jihan je zatiaľ úspešný, no tieto mocenské hry môžu mať negatívmny dopad na Bitcoin Cash.

TIP pre vás: China FOMO rastie – čínske altcoiny sú na vzostupe – 30 %, 40 %, 50 % !!!

Zhan môže na trh dumpnúť 1,6 miliónov BCH!

1D BCH/USD - Bitstamp
1D BCH/USD – Bitstamp

Nie je žiadnym tajomstvom, že Roger Ver z Bitcoin.com, majitelia Bitmainu a ďalší veľkí čínski ťažiari vlastnia väčšinu Bitcoin Cash mincí. Konkrétne Zhan má vo svojich peňaženkách 1,6 miliónov coinov!

Je teda dosť možné, že z pomsty svoje coiny dumpne na trh, čo by Bcashu pravdepodobne zlomilo krk.

Samozrejme, takýto ťah by poškodil aj samotného Zhana a okrem Bitcoin Cashu by pravdepodobne potopil aj veľa čínskych ťažiarských firiem (aj Bitmain by mal obrovské problémy). Záplava BCH tokenov na trhu určite spôsobí prepad ceny a jediným riešením by bolo skúpenie týchto tokenov ostatnými ťažiarmi.

Zhan by si tak zabezpečil pohodový dôchodok a svojim bývalým kolegom by poriadne zatopil. Cena jeho BCH coinov sa totiž momentálne pohybuje okolo pol miliardy dolárov!

Čo by ste na Zhanovom mieste robili vy?

My by sme mrkli, čo dobré sa dá kúpiť na Aliexpresse:

[TOP10] Top 10 bizarností, ktoré sa dajú objednať z Aliexpress-u!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance