btcc burza zatvasa

Najstaršia Bitcoin burza kvôli čínskym zákazom nemôže pokračovať

BTCChina.com (skratka BTCC) 14. Septembra (září) 2017 na Twitteri oznámila, že koncom mesiaca v Číne ukončí svoju prevádzku. Dôvodom je, ako inak, Čínsky ICO ban, ktorý nasledoval zákaz domácich krypto-búrz a zmenární. Pre mnohých fanúšikov Bitcoinu (hlavne v Číne) sa tak končí éra. Iba málokto si pamätá časy pred BTCC.

Táto burza fungovala neuveriteľných 2 305 dní. Za ten čas vznikli a padli ďalšie burzy, boli sme svedkami rôznych scamov, obrovského crashu Mt. Gox, ktorý v roku 2013/14 prispel k formovaniu medvedieho trhu… Za šesť a pol roka sa toho stalo veľa, no BTCC vydržala. Až dodnes.

Zatvorenie čínskej časti tejto burzy prebehlo relatívne bezbolestne. 27.9.2017 prestali prijímať depozity a včera v noci zamrzol aj order-book.

To však neznamená, že BTCC končí úplne. Stále fungujú BTCC USD a BTCC DEX zmenárne, mining pool a ďalšie firemné operácie.

Nakoniec, je celkom pravdepodobné, že Čína skôr či neskôr krypto-burzy povolí a príde so systémom, ktorý ich bude regulovať. Ak sa tak stane, BTCC snáď získa licenciu a po menšej prestávke bude pokračovať ďalej. Tento príbeh budeme sledovať a ak sa objaví niečo nové, dočítate sa o tom na kryptomagazine. Sledujte nás na facebooku, aby ste nič nezmeškali.

Zdroj: cryptocoinsnews.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre