Najlepšie kryptomeny pod 1 euro
Najlepšie kryptomeny pod 1 euro. Zdroj: shutterstock.com/stockphoto-graf

Označenie „shitcoiny“ je veľmi subjektívne a nie každý by mohol s týmto termínom súhlasiť. Čo vlastne tento termín znamená? Väčšinou sa vzťahuje na kryptomeny bez značnej využiteľnosti či meme tokeny. Termín sa tiež používa na označenie potenciálne podhodnotených projektov alebo projektov s nízkou trhovou kapitalizáciou pod 1 miliardu $. V tomto článku uvedieme tie najlepšie shitcoiny, ktoré majú najvyšší potenciál rastu v roku 2023. 

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Zoznam najlepších shitcoinov s potenciálom rastu hodnoty

 •       RobotEra – sandboxový metaverse token, ktorý je aktuálne v predpredaji 
 •       Dash 2 Trade (D2T) – shitcoin, ktorý poháňa analytickú platformu
 •       Calvaria – nový shitcoin hry typu P2E
 •       IMPT – shitcoin, ktorý umožňuje obchodovať s emisnými kvótami

Stručná recenzia nami vybraných shitcoinov

Nie je jednoduché zorientovať sa v kryptoprojektoch a vybrať si ten, ktorý má najvyšší potenciál, nakoľko na trhu už existujú tisíce tokenov a kryptomenových projektov. Aby sme vám výber aspoň trochu uľahčili, vybrali sme pre vás tie najlepšie shitcoiny s vysokým potenciálom rastu.

1. RobotEra – sandboxový metaverse token, ktorý je aktuálne v predpredaji

RobotEra patrí medzi shitcoiny a je najhorúcejšou novinkou. Aktuálne prebieha predpredaj tohto projektu, v ktorom sa vyzbieralo už viac než 725 000 $. Natívny token projektu TARO sa má stať vlastnou menou, ktorá bude poháňať platformu. Token TARO a KYC projektu sú tiež plne overené spoločnosťou CoinSniper, vďaka čomu túto kryptomenu považujeme za bezpečnú investíciu. O čom vlastne RobotEra je? RobotEra v podstate buduje sandboxový metaverse svet zameraný na budovanie planét. Svet RobotEra spočíva v tom, že sa stanete robotom, ktorý bude spravovať svoju vlastnú krajinu a podieľať sa na vytváraní tohto sveta. Robot môže tiež získavať zdroje z pôdy alebo si vytvoriť robotických spoločníkov. Medzi ďalšie plusy projektu patrí silný a plne odhalený tím,  whitepaper a roadmapa, ktoré by ste si určite mali pozrieť. Z roadmapy môžete vyčítať, že tím projektu RobotEra strávil dlhé hodiny analýzou, testovaním a budovaním toho správneho a jedinečného dizajnu. V roku 2023 by tím RobotEra chcel spustiť natívny svet metaverse a predstaviť viac gamifikačných prvkov. Okrem toho má tím v pláne natívny ekosystém zakomponovať do technológií, ako sú VR či AR. Myslíme si, že tieto kroky znejú sľubne. Preto ich nezabudnite sledovať na sociálnych sieťach a pripojte sa do skupiny na Telegrame či Discorde, aby vám neunikli žiadne novinky.

2. Dash 2 Trade (D2T) – shitcoin, ktorý poháňa analytickú platformu

Projekt Dash 2 Trade sme zaradili do nášho zoznamu okrem iného pre jeho zaujímavosť. Natívny token projektu D2T patrí medzi tie najlepšie nové shitcoiny. Dash 2 Trade ukazuje svoj vysoký potenciál najmä vďaka využitiu blockchainovej technológie, ktorá poskytuje investorom signály v oblasti obchodovania s kryptomenami. Okrem toho platforma ponúka rôzne analýzy, stratégie a tipy pre obchodovanie, čo zabezpečí lepšiu informovanosť a vzdelanosť obchodníkov. Za ďalšiu výhodu platformy považujeme upozornenia na nové kryptoprojekty v predpredaji. V praxi to znamená, že pokiaľ si zaplatíte na platforme predplatné, budete mať okrem analýz, stratégií a tipov k dispozícii aj informácie o projektoch či shitcoinoch, ktoré majú potenciál v budúcnosti značne zvýšiť svoju hodnotu. Ak vás tento projekt zaujal, odporúčame vám neváhať s investíciou. Predpredaj D2T sa už skončil a token sa aktuálne obchoduje na burzách Gate.io, LBank, Changelly Pro, BitMart a na decentralizovanej burze Uniswap. 

Dobrú správu máme aj pre tých, ktorí angličtinu až tak neovládajú – oficiálne stránky Dash 2 Trade si v pravom hornom rohu môžete prepnúť aj do slovenčiny. Pred investíciou vám odporúčame navštíviť oficiálne webové stránky projektu, pridať sa do kanálu Dash 2 Trade na Telegrame a Discorde a prečítať si whitepaper a roadmapu projektu, vďaka čomu budete informovaní o budúcich plánoch a víziách projektu.

3. Calvaria – nový shitcoin hry typu P2E

Calvaria patrí medzi ďalší produkt, ktorý nemôže chýbať medzi shitcoinmi. Calvaria je kartová hra, ktorá sa zameriava na modernizáciu spôsobu fungovania hier, a zlepšuje tak herný svet. Vývojári plánujú prepojiť hru s blockchainom a technológiou NFT. Medzi hlavné ciele projektu Calvaria patrí vytvorenie hry, kde hráči budú vlastniť karty, balíčky a herné predmety. Hra bude ponúkať možnosť nielen singleplayer, ale aj multiplayer. Spôsob hry je detailne popísaný na webových stránkach platformy Calvaria. Hra ponúka mnoho možností od preskúmavania sveta až po vzájomné súboje medzi hráčmi. Pri hraní hier si tiež môžete vybrať medzi rôznymi postavami, napr. Santa Muerte, El Maldito či El Pesado všetky tieto pojmy pochádzajú zo španielčiny. Známi sú tiež členovia tímu, ako aj detaily roadmapy projektu. Tím projektu Calvaria si dal tiež záležať na svojom whitepaperi a dokonca aj litepaperi, vďaka čomu tento projekt považujeme za veľmi sľubný v porovnaní s ostatnými shitcoinmi na trhu. Aby vám neunikli žiadne airdropy, giveaways či novinky, odporúčame vám sledovať projekt Calvaria na sociálnych sieťach, pridať sa do skupiny Calvaria na Telegrame, a tiež si prečítať roadmapu projektu.

4. IMPT – shitcoin, ktorý umožňuje obchodovať s emisnými kvótami

Ako posledný projekt na našom zozname je umiestnený zelený projekt IMPT. Projekt odmeňuje spotrebiteľov za nákupy u spoločností, ktoré sa zapojili do ekologickej výzvy. Aktuálne už skončil predpredaj IMPT a token je možné zakúpiť na kryptoburzách. Navyše rovnako ako platforma Dash 2 Trade, aj IMPT ponúka svoje webové stránky aj v slovenskej verzii. IMPT buduje rozsiahly systém, ktorý prepája spoločensky zodpovedné značky s podnikmi a jednotlivcami, ktorí chcú znížiť svoju uhlíkovú stopu. Platforma projektu je založená na blockchaine a cez platformu môžete nakupovať, predávať alebo spaľovať svoje uhlíkové kredity. Spotrebitelia, ktorí prostredníctvom aplikácie IMPT uskutočnia nákup u niektorej z partnerských spoločností, majú nárok na vysoké odmeny za nákupy vo forme tokenov IMPT. Tímu IMPT sa doteraz podarilo zabezpečiť spoluprácu s mnohými svetovými spoločnosťami ako Amazon, Microsoft alebo River Island. IMPT zabezpečí spoločnostiam viac zákazníkov a zároveň odmení spotrebiteľov uhlíkovými kreditmi, čo má za úlohu motivovať ľudí k tomu, aby sa správali zodpovedne voči životnému prostrediu. 

Čo sú to shitcoiny?

Predstavili sme si štyri najsľubnejšie shitcoiny s vysokým potenciálom zvýšenia hodnoty v roku 2023. No čo to vlastne shitcoiny sú? Uveďme, čo presne môže pojem shitcoin označovať:

 • Shitcoin môže predstavovať rôzne kontroverzné tokeny alebo meme coiny, ako sú napr. Dogecoin a Shiba Inu
 • Shitcoiny možno považovať za odľahčenú variantu väčších projektov či altcoinov, jedná sa teda o špekulatívnu investíciu
 • Shitcoiny tiež môžu označovať kryptomeny, u ktorých ešte nie je známa alebo jasná skutočná využiteľnosť
 • Môže ísť aj o tokeny či kryptomeny, ktoré sú veľmi podhodnotené kvôli svojej nízkej trhovej hodnote alebo kryptomeny, ktoré sa preslávili len vďaka známym celebritám.

Sú shitcoiny dobrou investíciou?

Na otázku či sú shitcoiny dobrou investíciou, neexistuje jednoznačná odpoveď. Pokiaľ ste vyčlenili časť svojho kapitálu na investície do shitcoinov, môžu byť tieto potom pre vás dobrou investíciou. Investícia do shitcoinov je však vždy spojená s určitým rizikom.

Shitcoiny a dôležitosť ich komunity

Na základe toho, čo sme spomenuli už vyššie, sa shitcoiny dajú považovať za kryptoaktíva, ktoré majú skutočne nízku trhovú hodnotu a zriedkakedy skutočnú využiteľnosť. Aj napriek tomu, že sa shitcoiny nemôžu vyrovnať veľkým kryptomenám, akými sú napr. bitcoin či ethereum, investori ich zaraďujú do svojich portfólií. Skvelým prípadom, prečo sa tak deje, je dogecoin:

 • Dogecoin bol v čase svojho vzniku považovaný len za vtip a jeho hodnota bola dlho na bode mrazu (menej ako 1 cent)
 • Na začiatku roku 2021 sa o dogecoin začali zaujímať známe celebrity, čo upútalo pozornosť mnohých investorov a špekulantov
 • Počas niekoľkých mesiacov po tomto preslávení hodnota dogecoinu vystrelila do astronomických výšok zvýšila sa o viac ako 12 000 %.

Tieto číselné údaje znejú veľmi lákavo, no je potrebné si dôkladne zvážiť riziká spojené s investíciou do shitcoinov. Odporúčame tiež overiť si, akú veľkú komunitu daný shitcoin má. Projekt síce nemusí mať veľkú využiteľnosť, no vhodnou voľbou môže byť stratégia „buy and dump“. 

Mnohé shitcoiny predstavujú vysoké riziko, no majú zároveň vysoký potenciál výnosu

Ak hľadáte tie najlepšie shitcoiny na investíciu, odporúčame sa zamerať na krátkodobý vývoj shitcoinu. Shitcoiny sú rizikovou investíciou, a preto je dôležité odhadnúť správny čas na predaj počas zvyšovania ich hodnoty –⁠ pokiaľ máte šťastie, že sa cena zrovna vášho shitcoinu zvýši. Skvelým príkladom je už spomínaný dogecoin, ak by ste sa rozhodli kúpiť tokeny DOGE 1. januára 2021 a dokonale si to načasovali s predajom tokenov 8. mája roku 2021, dosiahli by ste zisk približne 14 700 %, čo predstavuje naozaj slušný profit.

Záver

V článku ste sa dozvedeli o tom, čo sú to shitcoiny. Prebrali sme, či sa do shitcoinov oplatí investovať a uviedli sme možné riziká spojené s investíciou do shitcoinov. Tiež sme zostavili zoznam štyroch najsľubnejších shitcoinov, ktorých predpredaj aktuálne prebieha. Pokiaľ zvažujete investíciu do najnovších shitcoinov, odporúčame vám skúsiť token TARO projektu RobotEra, ktorého predpredaj sa práve ešte len spustil. Calvaria či Dash 2 Trade však tiež nie sú zlou voľbou, pretože tieto projekty vytvorili overené tímy vývojárov. V neposlednom rade tiež odporúčame investovať do IMPT, nakoľko sa projekt stará o naše životné prostredie. Než sa však rozhodnete do akéhokoľvek projektu investovať, urobte si dôkladný prieskum, zvážte všetky riziká a vyčleňte si čiastku zo svojho kapitálu, o akú si môžete dovoliť prísť.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.