Na účte Trumpa pristáli 2 milióny v BTC. Známe dvojičky zadotovali predvolebnú kampaň

  • Predvolebná kampaň v USA graduje.
  • Obrovský finančný dar prichádza od ľudí z krypto komunity.
  • V diskurze sa črtá nový trend.
Novinky Na účte Trumpa pristál obrovský dar
Na účte Trumpa pristál obrovský dar. Zdroj: shutterstock.com/Evan El-Amin
BITmarkets BITmarkets

Voľby prezidenta v USA sa budú konať už túto jeseň. Na konte Donalda Trumpa sa objavil obrovský finančný príspevok na podporu jeho predvolebnej kampane, informuje portál Coin Gabbar.

Dvojčatá Cameron a Tyler Winklevossovci, spoluzakladatelia kryptomenovej burzy Gemini, prispeli darom v hodnote 2 miliónov dolárov v Bitcoinoch. Každý z nich daroval po milióne.

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Toto rozhodnutie zdôrazňuje ich podporu Trumpovho postoja k digitálnym menám a vytvára výrazný kontrast s regulačným prístupom prezidenta Bidena k odvetviu kryptomien.

Podpora Trumpa môže zmeniť chod vecí

Finančná podpora Trumpa od Winklevossových dvojčiat predstavuje významný krok v rozvoji vzťahov medzi kryptomenovým trhom a politikou. Trump, ktorý bol donedávna značne skeptický voči Bitcoinu, sa teraz prezentuje ako „Krypto prezident”, ktorý podporuje rast a integráciu digitálnych aktív do finančného systému.

Táto zmena v jeho postoji je strategickou odpoveďou na narastajúci regulačný dohľad pod vedením Bidenovej administratívy, ktorú dvojčatá otvorene kritizovali.

Kritika Bidenových regulačných opatrení

Tyler Winklevoss prirovnal Bidenove regulačné politiky k „Operation Choke Point”, čo je kontroverzná iniciatíva, ktorá podľa neho brzdí inovácie a rast v sektore kryptomien.

Dvojčatá tvrdia, že prísne regulácie Bidenovej administratívy môžu „zadusiť” rozvíjajúce sa krypto odvetvie a obmedziť jeho potenciál a prístupnosť. Naopak, Trumpov sľub zastaviť to, čo nazýva Bidenovou „vojnou proti kryptu”, rezonuje v ušiach mnohých investorov a lídrov v odvetví, ktorí hľadajú podpornejšie regulačné prostredie.

 

Táto udalosť načrtáva akýsi širší trend, pretože viaceré významné osobnosti z krypto komunity momentálne aktívne vstupujú do politického diskurzu. Prístup kandidátov k blockchain technológií a kryptomenám totiž môže výrazne ovplyvniť záujem voličov, najmä mladšej generácie.

Trumpove proaktívne kroky, vrátane prijímania krypto darov a podpory domáceho ťaženia kryptomien, sa vnímajú ako snahy integrovať záujmy krypta do hlavného politického programu.

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Čo čakať?

Do budúcnosti sa podľa portálu očakáva, že spojenie kryptomien a politiky zostane kľúčovou otázkou pre nadšencov aj investorov. Bohatý dar v Bitcoinoch pre Trumpovu kampaň od Winklevossových dvojčiat nie je len finančný príspevok.

Odráža strategické rozhodnutie založené na vnímanej podpore politiky priateľskej ku kryptomenám a signalizuje narastajúce uznanie úlohy digitálnych aktív vo formovaní politických a regulačných rámcov.

Ako sme vás informovali pred pár dňami, Joe Biden už takisto rokoval s platformou Coinbase Commerce. Rád by takisto prijímal dary na predvolebnú kampaň v kryptomenách. Ako to ovplyvní voličov a či sa tak skutočne udeje, je zatiaľ otázne.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: Coin GabbarTAGY:
Autor:
Vanessa Massayova
Vanessa Massayova

Pochádza z Bratislavy, kde vyštudovala ruské a východoeurópske štúdiá na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Žurnalistika bola najskôr iba jej hobby, neskôr sa však stala redaktorkou v Startitup. Teraz sa v Kryptomagazíne venuje aktualitám a zaujímavým témam.