Na Slovensku vyrastie nové obchodné centrum. Poteší obyvateľov tohto mesta

Novinky Developer postaví v Rimavskej Sobote obchodné centrum
Developer postaví v Rimavskej Sobote obchodné centrum. Zdroj: shutterstock.com/Go My Media
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Na Slovensku pribudne nové veľké obchodné centrum. Tešiť sa na neho môžu Slováci, ktorí žijú v okolí Rimavskej Soboty. Zámer investora aktuálne posudzuje rezort životného prostredia. Nový retailový park bude stáť viac ako 9 miliónov eur a vytvorí desiatky nových pracovných miest.

Retail Park Rimavská Sobota

Spoločnosť KLM real estate predstavila svoj zámer vybudovať v Rimavskej Sobote nové obchodné centrum. Výstavba by sa mala začať v polovici roka 2024 a jej dokončenie investor odhaduje na marec 2025. Retail Park Rimavská Sobota bude stáť približne 9,2 miliónov eur a vytvorí asi 80 nových pracovných miest v regióne.

„Na zabezpečenie budúcej prevádzky prenajímateľných objektov bude potrebných približne 60 zamestnancov. V prevádzke rýchleho občerstvenia bude zamestnaných 20 pracovníkov,” uvádza investor.

Obchodné centrum bude zastrešovať aj obľúbenú prevádzku rýchleho občerstvenia

Nové obchodné centrum budú tvoriť tri samostatné budovy. V dvoch z nich budú predajne potravinového a spotrebného tovaru a tretia bude určená pre prevádzku siete s rýchlym občerstvením Mc Donald’s.

Spoločnosť KLM real estate, ktorá výstavbu zrealizuje, pôsobí na trhu už viac ako 15 rokov. „Hlavnou oblasťou pôsobenia spoločnosti je development obchodných centier, retail parkov, logistických parkov, apartmánov, bytových domov a individuálnej bytovej výstavby,” uvádza developer.

KLM real estate už vybudovala na Slovensku množstvo retailových parkov. Jej investície môžeme nájsť naprieč celým Slovenskom, od Michaloviec, cez Poprad až po Zvolen. Momentálne developer pracuje na príprave viacerých obchodných centier, ktoré budú situované do lokalít menších slovenských miest akými sú Šaľa, Svidník či Bytča.

Developerovi sa v posledných rokoch mimoriadne darí, čo dokazuje aj jeho prudký nárast tržieb. Kým v roku 2021 dosahovali tržby spoločnosti len 376 458 eur, v roku 2022 to bolo až 2,44 miliónov eMr. minulý rok podľa údajov z Finstatu spoločnosť uzavrela so ziskom 652 282 eur.

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Tri budovy a 200 parkovacích miest

Nový retailový park v Rimavskej Sobote budú tvoriť tri budovy so samostatnými vstupmi do prevádzok, pričom jedna z nich by mala byť potravinový reťazec a ďalšia športová predajňa. V areáli nákupného centra developer vytvorí 206 parkovacích miest.

„Polyfunkčný komplex Retail Park Rimavská Sobota pozostáva z troch samostatných objektov. V objektoch „A” a „B” bude predbežne 10 samostatných blokov s priamymi vstupmi z južnej a východnej fasády, takže jednotlivé nájomné priestory môžu fungovať prevádzkovo samostatne – nezávisle na sebe. Nosný priestor bude tvoriť prevádzka potravinového reťazca v „A” objekte a športového reťazca v „B” objekte”, uvádza investor vo svojom zámere.

Prečítajte si aj: Obľúbenej slovenskej sieti obchodov hrozí konkurz. Topí sa v dlhoch

Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.