Anonymný tvorca Bitcoinu Satoshi Nakamoto bude mať sochu v Budapešti!

BITmarkets BITmarkets

V hlavnom meste našich južných susedov, v Budapešti sa chystajú postaviť bronzovú sochu v životnej veľkosti, ktorá bude predstavovať najznámejšiu postavu krypto sveta. Nejde totiž o nikoho iného ako doteraz neodhaleného tvorcu BitcoinuSatoshiho Nakamota!

Myšlienka tvorcov – “Všetci sme Satoshi”

Miestny spravodajský portál Hungary Today poodhalil sochárov, ktorí sa budú podielať na tvorbe sochy. Réka Gergely a Tamás Gilly predstavili svoje prvé plány a návrhy samotnej vizualizácie sochy. Satoshi Nakamoto je anonymná postava a tejto myšlienky sa držali aj samotní tvorcovia. Socha bude prakticky bez tváre s mikinou, ktorá bude obsahovať logo Bitcoinu.

Vizualizácia sochy Satoshiho

Socha bude unikátna aj z hľadiska reflexného povrchu. Diváci, ktorí sa budú na sochu pozerať budú môcť vidieť seba samých v zrkadle. Tento fakt zdôrazňuje myšlienku tvorcov, že ”všetci sme vlastne Satoshi.”

Projekt inicioval veľký fanúšik kryptomien András Györfi. Svoj názor prezentoval v rozhovore pre Hungary Today, kde zdôraznil výhody, ktoré prináša Bitcoin a technológia blockchainu.

”Je to efektívna, spravodlivá a transparentná databáza, ktorá v podstate eliminuje nedôveru medzi ľuďmi a môže urobiť svet lepším v mnohých oblastiach od zásobovania potravín až po poskytovanie pomoci tým ktorí to najviac potrebujú.”

Projekt je financovaný štyrmi organizáciami – Mr. Coin, Crypto Academy, Blockchain Hungary Association a Blockchain Budapest.

Socha Satoshiho bude umiestnená v parku Graphisoft, v blízkosti sochy zakladateľa Apple Steva Jobsa. Aj toto je spôsob ako sa krypto kultúra dostáva čoraz viac do povedomia ľudí. Nejedná sa pri tom o prvý verejný pamätník prezentujúci krypto svet. Už v roku 2018 slovinské mesto Kraj odhalilo pamätník Bitcoinu v strede kruhového objazdu neďaleko budovy mestského súdu. Pomník je zložený zo sedem metrov širokého kruhu s logom Bitcoinu. Tento projekt bol financovaný známou krypto burzou Bitstamp, ktorá sídli v Luxembursku a spoločnosťou 3fs, ktorá vyvíja blockchainový softvér.

Maďarsko vylepšuje podmienky pre kryptomeny

Naši južní susedia ponúkajú pre kryptomeny naozaj priaznivé podmienky. Naposledy maďarská vláda 11.mája odhalila plány na zníženie daní z obchodovania kryptomien. Daň bude znížená z 30,5% na 15% v rámci program hospodárskej obnovy po pandemickej kríze.

Bitcoin má za sebou ďalší mesiac – Je už blízko prerazenie zo zástavky?

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: CoinTelegraphTAGY: