Po niekoľkých dňoch som sa rozhodol napísať nový prehľad trhu. Bitcoin sa nakoniec nedokázal udržať nad okrúhlou osemtisícovkou a zdá sa, že po takmer troch týždňoch boja sa trend pomaly otáča. Táto korekcia je aktuálne ešte stále v rámci normy a nedeje sa nič extrémne nepríjemné, ale zdá sa, že po štyroch vysokých zelených sviečkach formácia Doji nateraz otočila smer, ktorým sa budú uberať ceny kryptomien.

Disclaimer/ Tento článok slúži na popularizáciu kryptomien a nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Nenesieme zodpovednosť za prípadné straty.

Bitcoin a Doji

Poznáte všetky základné jednosviečkové formácie? (tu ich všetky nájdete) Nie? No mali by ste. Sme síce v strede obchodného týždňa, no zdá sa, že jedna z nich práve zafungovala. Konkrétne ide o Long Legged Doji – teda mutáciu klasickej Doji sviečky. Vyznačuje sa tým, že prakticky nemá telo a z oboch strán si môžeme všimnúť dlhé tiene.

Takáto sviečka symbolizuje nerozhodnosť obchodníkov a boj býkov a medveďov o nadvládu nad trhom. Ide o obratovú formáciu. Tentokrát hrá proti nám, pretože Long Leddeg Doji sa objavila po štyroch týždňoch šialeného rastu. No marec bol dobrý mesiac. Je však už nenávratne preč a my sa budeme musieť zmieriť s tým, že minimálne prvá polovica júna sa nesie v znamení červenej tak, ako som opatrne avizoval v predošlých prehľadoch.

1W BTC/USD - Bitstamp
1W BTC/USD – Bitstamp

Ešte však ostáva otázka, ako nízko až padneme. Najnižšia úroveň, na ktorú by sme mohli v najhoršom prípade klesnúť, je podľa mňa 4900 $. Ak by sme sa dočkali iba 50 % korekcie, tak skončíme niekde nad supportom na hladine 6000 – 6500 $.

Môže vás zaujímať: [Seriál] Po stopách kritikov kryptomien – Warren Buffett – časť 2.

Rád by som ešte dodal, že takáto korekcia bude pre trh veľmi zdravá a umožní nám o niekoľko mesiacov pokračovať v bullish trende. Ak by sme teraz leteli na 10 – 12 000 $, prípadne vyššie, nasledovná korekcia by bola oveľa horšia a trh by to zabilo minimálne na niekoľko mesiacov.

Viac nám povie daily graf

Za zmienku stojí aj daily graf, na ktorom sledujeme vytváranie formácie Head and Shoulders. Táto formácia otáča trend a pekne dopĺňa Doji na weekly grafe. Niekto by mohol namietnuť, že prvé rameno vôbec nevyzerá ako rameno, pretože je rozdelené na dve časti. Vyznačená červená sviečka s dlhým tieňom však bola iba pokus o manipuláciu. Na burze Bitstamp sa vtedy behom hodiny predali Bitcoiny v celkovej hodnote 35 miliónov dolárov. Situáciu sme vtedy zachytili v tomto článku. Pamätáte si naň ešte?

Prečítajte si dnešné správy

1D USD/BTC - Bitstamp
1D USD/BTC – Bitstamp

Je dôležité vedieť, ako funguje formácia H&S. Všetko dôležité nájdete v tomto článku. Každopádne, ak sa formácia potvrdí, môžeme očakávať prepad minimálne na spomínaných 6000 – 6500 $.

Čo čítať ďalej?

Naštudujte si formáciu Head and Shoulders!

Všetko o formácii Head & shoulders (H&S) – Hlava a ramená (RHR)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of