Futbalový veľkoklub Benfica prijíma Bitcoin – Pomôže to popularite kryptomien?

0

Futbalový gigant FC Benfica Lisabon teraz prijíma platbu pomocou kryptomien Bitcoin a Ethereum. Klub, ktorý hrá najvyššiu portugalskú ligu a prezentuje sa v európskych súťažiach, uviedol túto správu na svojom webe a sociálnych sieťach. Stal sa tak prvým európskym klubom, ktorý umožňuje platbu kryptomenami.

Partnerstvo s UTRUST

Slávny klub túto novinku napísal na svojom webe pri príležitosti partnerstva s platobnou spoločnosťou UTRUST. Klub toto partnerstvo označil ako inováciu v elektronických platbách a rád by týmto otvoril cestu pre fanúšikov a držiteľov kryptomien.

Fanúšikovia si teraz môžu za Bitcoin a Ethereum nakúpiť vstupenky na futbalové stretnutia či permanentky na ďalšiu sezónu. Okrem vstupeniek ho môžu využiť aj vo FANSHOPY na zakúpenie propagačných predmetov. UTRUST CEO Nuno Correia uviedol:

„Toto partnerstvo s portugalským futbalovým klubom predstavuje významný míľnik pre UTRUST v blockchain technológii. Benfica je jedným z najväčších športových klubov na svete a sme potešení, že je možné uskutočňovať platby pomocou kryptomien pre ich 14 miliónov priaznivcov na celom svete.“

FC Benfica nie je jediný, kto sympatizuje s kryptomenami

Už predtým sa objavil na twitterovom účte manažéra FC Tottenham Harryho Redknappa propagačný príspevok o kryptomenách. Ale legendárny brazílsky hráč Ronaldinho zašiel ešte ďalej a oznámil svoj vlastný coin. S rovnakým nápadom prišiel aj taliansky futbalový klub FC Juventus Turín.

V apríli oznámil škótsky tím Ayr United informáciu o tom, že Bitcoin SV bude jedným z hlavných sponzorov tímu pre nadchádzajúcu sezónu. Túto informáciu potvrdil aj samotný Bitcoin SV s tým, že ich znak bude na dresoch tímu a ďalších propagačných predmetoch. Zároveň sa rozhodol futbalový tím motivovať tým, že ak postúpi do najvyššej súťaže, môže očakávať veľkú finančnú podporu.

Zvýši to záujem o kryptomeny?

Je dobré vidieť ako sa kryptomeny dostávajú do povedomia širšej verejnosti. Každá takáto spolupráca zvyšuje popularitu a hlavne využitie v bežnom živote. Určite je to pozitívna správa a dúfame, že sa pridajú ďalšie a ďalšie športové kluby.

Čo čítať ďalej?

Transakčné poplatky sú až 10x nižšie ako v decembri 2017

Zdroj:
slbenfica.pt

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan C.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre