Môže Satoshi Nakamoto sedieť vo väzení – A o koho ide?

Novinky Je Satoshi Nakamoto vo väzení?
Je Satoshi Nakamoto vo väzení? Zdroj: shutterstock.com/angelo gilardelli
BitmarketsOkazio mobil

Základná otázka stále ostáva, kto je Satoshi Nakamoto? Zatiaľ pravdepodobne najväčšia otázka a záhada spojená s kryptomenami. Vylúštiť sa ju pokúšajú už takmer 10 rokov fanúšikovia kryptomien. My sme vám priniesli už niekoľko možných mien a osobností, ktorí by sedeli popisom na Satoshi Nakamota. Dnes vám prinášame najnovšiu teóriu, ktorá sa šíri internetom v posledných dňoch a vyzerá veľmi zaujímavo hneď z viacerých dôvodov.

Satoshi Nakamoto = Paul Solotshi

Najnovším adeptom a aktuálne najčastejšie skloňovaným menom na post Satoshi Nakamota je Paul Solotshi Calder Le Roux. Ide o 46-ročného (a teraz počúvajte dobre) kriminálnika, drogového dílera a takisto aj dílera so zbraňami. Dokonca sedí vo väzení. Malo by to byť za objednanie až 6 vrážd.

Avšak pre nás je podstatné to, že Paul Solotshi je aj geniálny programátor a tvorca softvéru E4M a TrueCrypt (oba šifrovacie softvéry používajú enkrypciu a boli pravdepodobne použité Satoshi Nakamotom na ochranu 1 milióna BTC).

Navyše, v prospech tejto teórie hrá hneď niekoľko ďalších faktov. Jedným z nich je, že už v roku 1998 vydal Paul Solotshi prácu, ktorá sa podobá Bitcoin whitepaperu. Jazyk, vetná štruktúra, ale aj gramatika je v obidvoch prípadoch pomerne podobná, čo tejto teórii len pomáha.

A teraz tá podstatná časť. Od roku 2012 sedí v base. To by vysvetľovalo, prečo sa 1 milión Bitcoinov od roku 2012 vôbec nepohol. Ako sme už spomenuli, tak práve táto obrovská porcia BTC by mala byť ochránená a zašifrovaná softvérmi, ktoré Paul Solotshi vytvoril. To môže byť zatiaľ jediným dôvodom, prečo sa ešte k jeho Bitcoinom nikto (že Craig Wright?) nedostal.

Príbeh sa zamotáva s Faketoshim

Craig Wright, ako Faketoshi, je veľmi úzko spojený s touto teóriou. A hrá v nej veľkú rolu, pretože niekoľko ľudí si myslí, že práve Craig Wright drží disky, ktoré by mali obsahovať Bitcoin patriaci Satoshimu (ktorý možno sedí v base). CW sa má preto tak vehementne snažiť, aby ho komunita akceptovala ako Nakamota, pretože v prípade prelomenia šifry, ktorá chráni BTC, by bol oprávnený na minutie alebo presunutie týchto BTC.

Ako sa však Craig Wright dostal k obnosu BTC, ktorý mal byť pravdepodobne vlastnený Paulom Solotshiom (ak je skutočne Satoshim)? Craig mal byť dávnejšie jedným zo zamestnancov Paula Solotshiho, ale takisto by mal byť CW osobou, ktorá Paula Solotshiho mala udať v roku 2012 a tak sa dostať k jeho obnosu kryptomien.

Odvtedy sa má CW snažiť dostať k týmto kľúčom aj s jeho blízkym priateľom Davom Kleimanom (ktorí sa už aj súdili). Ich pokusy sú však zatiaľ údajne márne, keďže 1 milión Bitcoinov by mal byť stále bezpečne zašifrovaný.

Záver

Všetko toto je len teória a hypotéza. Hoci, ak by sa potvrdilo, že tento príbeh je naozaj pravdivý a Paul Solotshi Calder Le Roux je naozaj Satoshi Nakamoto (dôkazov, čo tomu nasvedčujú, je viac ako dosť), tak by z toho napríklad taký Quentin Tarantino určite spravil výborný film. Veď posúďte sami. Drogový díler, kriminálnik a aktuálne väzeň, ktorý by mohol byť hlavnou osobou najväčšej revolúcie vo finančnom sektore v histórii ľudstva. Podvedený svojím zamestnancom, ktorý sa chce v jeho mene dostať k pokladu a ktorého hodnota presahuje niekoľko miliárd, skončil vo väzení, čo mu znemožňuje brániť vlastný majetok. Námet na oscarový film ako vyšitý.

Čo čítať ďalej?

[SCAM ALERT] – podvodná Ripple stránka sa snaží okrádať ľudí!

Zdroj:
investinblockchain.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

txbKvakomat mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.