shutterstock.com/Autor:Bociaga
shutterstock.com/Autor:Bociaga

Mjanmarská tieňová vláda (NUG) vyhlásila americký dolár na báze stablecoinu Tether (USDT) za oficiálnu menu pre miestne použitie. 

Juhovýchodná ázijská krajina, predtým známa ako Barma, prijme Tether pre svoju pokračujúcu fundraisingovú kampaň usilujúcu o zvrhnutie súčasného vojenského režimu. Tieňová vláda tiež získala 9,5 milióna dolárov prostredníctvom predaja „zvláštnych štátnych dlhopisov jarnej revolúcie“ ponúkaných myanmarskej diaspóre po celom svete. Cieľom skupiny je získať 1 miliardu dolárov predajom dlhopisov vydaných vládou.

Ministerstvo plánovania, financií a investícií NUG zverejnilo v pondelok na Facebooku oznámenie o tomto kroku.

Oznámenie týkajúce sa prijatia Tetheru zo strany NUG
Oznámenie týkajúce sa prijatia Tetheru zo strany NUG. Zdroj: Facebook

Rozhodnutie NUG urobiť Tether oficiálnou menou podkopáva zákaz kryptomien uvalený centrálnou bankou Mjanmarska v máji minulého roku. 

Mohlo by ťa zaujímať: Podľa týchto metrík obchodníci uprednostňujú ETH pred Bitcoinom – cena bude rásť

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>> tento odkaz <<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Tether pre domáce použitie

Začlenenie Tetheru ako oficiálnej meny pre miestne použitie je vyvolané obavami o súkromie a zabavením finančných prostriedkov súčasným režimom. Minister financií NUG uviedol, že hlavným dôvodom začlenenia Tetheru je „domáce použitie, ktoré uľahčí a urýchli súčasný obchod, služby a platobné systémy“.

Národná skupina používateľov bola uznaná za oficiálnu vládu Mjanmarska francúzskym Senátom a Európskym parlamentom v októbri 2021. Spojené štáty však v tomto smere neurobili žiadny krok. Rozhodnutie NUG prijať a používať stablecoiny Tetheru by sa mohlo stať predmetom diskusie medzi národmi, najmä v čase, keď sa vláda USA snaží zaviesť prísne zásady ohľadom vydávania stablecoinov.

Prečítaj si tiež: Populárne meme tokeny vytvárajú novú hernú „play-to-earn“ platformu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance