Chamath Palihapitiya bitcoin

Bývalý manažér facebooku a súčasný riaditeľ vesmírnej spoločnosti Virgin Galactic, Chamath Palihapitiya, sa nedávno rozhovoril o kryptomenách. Vyjadril pritom niekoľko zaujímavých názorov, ktoré si rozhodne zaslúžia pozornosť.

Bitcoin je hedge proti zvyšku sveta

Chamath Bitcoin sleduje už veľmi dlho a od roku 2013 tvrdí, že každý by mal 1% svojho bohatstva investovať do Bitcoinu a nechať tieto peniaze ležať. Bitcoin je totiž podľa neho jediné aktívum, ktoré nekoreluje s okolitým svetom. Zatiaľ čo ostatné assety reagujú na dianie vo svete, stav ekonomiky a prípadné vojny, Bitcoin si žije vlastným životom. Je tak úplne nezávislý.

Postrehli ste? Bitcoin bol v najnovšej časti Simpsonovcov!

Fakt, že každý človek na Zemi má prístup k hedgu, ktorý nereaguje na okolitý svet, je malý zázrak. Zároveň to však znamená, že Bitcoin nie je bezpečný prístav pre investorom a rozhodne nekoreluje s drahými kovmi, ako tvrdia niektorí ľudia. To môžeme vidieť aj teraz, keď Bitcoin dumpuje a zlato rastie.

“Na nákup Bitcoinov nefungujú stratégie založené na udalostiach vo svete. Nemali by ste ho teda nakupovať kvôli koronavírusu – to je idiotská stratégia.”

Bitcoin ako krízový fond

Palihapitiya hovorí, že nakupovanie Bitcoinov by malo byť vnímané ako poistka pre prípad núdze. Pre prípad, že sa súčasný systém zrúti.

Bitcoin je skutočne zaujímavý fenomén tejto doby. Dajte nám like na facebooku a buďte informovaní o najnovšom dianí vo svete kryptomien.

“Každý investor, vrátane obyčajných ľudí, by mal investície do BTC brať ako krízový fond, ktorý je ukrytý pod matracom a s trochou šťastia nebude nikdy potrebný. Ale ak by ste ho náhodou jedného dňa potrebovali, ochráni vás, pretože bude mať hodnotu niekoľkých stoviek tisíc až miliónov eur. Bitcoin vás ochráni pred kolapsom systému.”

A čo vy? Ako beriete nákupy Bitcoinu? Chcete na tom iba krátkodobo zarobiť, investujete na dlhšie obdobia alebo ste sa inšpirovali naším článkom a odkladáte si pravidelné pár satoshi na dôchodok?

Sú kryptomeny vhodné ako sporenie na dôchodok? Prečítajte si náš názor na túto tému:

Mali by ste si na dôchodok sporiť v Bitcoine? – zhrnutie pre a proti

Zdroj:
bitcoinist.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance