Miliardár Mark Cuban je zažalovaný za propagovanie Ponziho schémy!
Miliardár Mark Cuban je zažalovaný za propagovanie Ponziho schémy! Zdroj: shutterstock.com/BakhtiarZein

Mark Cuban, miliardár, investor a fanúšik kryptomien, čelí hromadnej žalobe za propagáciu kryptografických produktov spoločnosti Voyager Digital.

Žalobcovia tvrdia, že Voyager bol masívnou Ponziho schémou a Mark Cuban oklamal milióny Američanov, aby doň investovali.

Cuban čelí obvineniam

V americkom štáte Florida bola podaná hromadná žaloba proti Markovi Cubanovi a basketbalovému tímu Dallas Mavericks, ktorého je majiteľom. Zažalovali taktiež generálneho riaditeľa spoločnosti Voyager Digital Stevena Ehrlicha.

Hlavní žalobcovia sa odvolali na prípad „Mark Cassidy vs. Voyager Digital Ltd.,“ z decembra minulého roka. Žalobcovia tvrdia, že Cuban a Ehrlich „vynaložili úsilie na to, aby oklamali milióny Američanov, aby investovali, v mnohých prípadoch svoje životné úspory, do klamlivej platformy Voyager a zakúpili si účty na platforme. Tie reprezentujú neregistrované cenné papiere.“

Výsledkom celého projektu je, že viac ako 3,5 milióna Američanov prišlo o aktíva v kryptomenách v hodnote viac ako 5 miliárd dolárov. Cieľom tejto žaloby je, aby Ehrlich, Cuban a basketbalový tím Dallas Mavericks boli zodpovední za ich splatenie.

Mohlo by ťa zaujímať: Sú kryptomeny Ponziho schéma?

Spoločnosť Voyager Digital zbankrotovala

V žalobe sa tiež uvádza, že „Cuban označil platformu Voyager za bezrizikovú, aká sa v kryptografickom vesmíre vyskytuje veľmi zriedkavo.“ Cuban dokonca vyzdvihoval skutočnosť, že do platformy Voyager investuje vlastné peniaze, aby ešte viac podnietil nových investorov.

Žalobcovia taktiež tvrdia, že „Voyager Platform je založená na falošných zámienkach, nepravdivých vyhláseniach a je špeciálne navrhnutá tak, aby nekalým, nechutným a klamlivým spôsobom využívala investorov a ich peniaze.“

V žalobe ďalej dodali:

Podvodná platforma Voyager bola masívnou Ponziho schémou, ktorá sa spoliehala na podporu Cubana, aby sa tak udržala až do svojho krachu a následného bankrotu.“

Spoločnosť Voyager Digital minulý mesiac oznámila bankrot s odvolaním sa na volatilitu a nesplácanie pôžičky od spoločnosti Three Arrows Capital (3AC), ktorá nedávno skrachoval.

Čítaj ďalej: 3 kryptomeny, ktoré môžu v budúcnosti cenovo explodovať

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance