Otvorený záujem o BTC je veľmi vysoký v porovnaní s kapitalizáciou – čo to znamená?

Novinky Otvorený záujem BTC
Otvorený záujem BTC. Zdroj: Shutterstock.com/sitthiphong
BITmarkets BITmarkets

Podľa novej prognózy je BTC pripravený na „výbušnú” cenovú akciu, keď sa trhy s derivátmi vrátia do formy v roku 2022. V tweete zo 4. januára Vetle Lunde, analytik z Arcane Research, potvrdil, že otvorený záujem denominovaný BTC (OI) sa vrátil na historické maximá zaznamenané v novembri.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Mohlo by ťa zaujímať – Predajcovia sú podľa tejto metriky vyčerpaní – začne Bitcoin znovu rásť?

Otvorený záujem BTC

Bitcoinové futures a opcie dostali výprask počas koncoročnej korekcie Bitcoinu. Ale keď sa skončilo obdobie prázdnin, začala sa situácia meniť. Niektorí hovoria, že inštitucionálni obchodníci by sa mali stať hlavnou silou na bitcoinových trhoch a deriváty už vykazujú známky tohto obnoveného záujmu.

OI je teraz späť na úrovniach, ktoré Bitcoin naposledy dosiahol v treťom novembrovom týždni, keď samotný pár BTC/USD dosiahol historické maximá 69 000 $. Na rozdiel od toho sú však sadzby financovania v súčasnosti neutrálne – kľúčový základ pre vytvorenie volatilného pohybu.

Otvorený záujem BTC vs. Binance sadzba financovania

Otvorený záujem BTC vs. Binance sadzba financovania. Zdroj: Vetle Lunde/Twitter

Lunde nie je sám. V samostatnom príspevku z 3. januára Filbfilb, spoluzakladateľ obchodnej platformy Decentrader, tiež zaznamenal povzbudzujúcu aktivitu OI. OI je totižto veľmi vysoké v porovnaní s trhovou kapitalizáciou.

Prečítaj si tiež – Burzové rezervy Bitcoinu opäť útočia na rekordné minimá

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: CointelegraphTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.