Najhoršia recesia v histórii
Najhoršia recesia v histórii. Zdroj: Shutterstock.com/Chepizhko

Skúsený investor Jim Rogers, ktorý spolu s investorom Georgeom Sorosom založil Quantum Fund, očakáva, že klesajúci trend sa bude naďalej zhoršovať. Zároveň dodal, že recesia bude jeho najhoršou, ktorú kedy zažil, a čaká nás posledný zostup.

Jim Rogers vyjadril svoj názor na americkú ekonomiku v rozhovore pre Business Today. Dostal otázku, či práve teraz môžeme očakávať začiatok recesie:

Pravdepodobne budeme svedkami posledného rastu, ale to bude všetko. Potom sa blížime ku koncu. Je sa čoho obávať. Kým sa to skončí, bude to najhoršia recesia v mojom živote.“

V roku 2008 bola kríza spojená priamo s vysokým dlhom, ale od roku 2009 dlhy iba rástli. Takže logicky ďalšia recesia, ktorá je za rohom, by mala byť omnoho horšia v porovnaní s predpoveďami ekonómov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Najhoršia recesia v histórii?

Na druhej strane, na trhu prevláda dlhodobý pesimizmus, ktorý napovedá, že trh by mohol byť prehriaty a vytvoriť lokálne dno. Otázkou je, či budú mať investori čas na vydýchnutie, keďže inflácia je stále vysoká a centrálne banky budú pravdepodobne stále zvyšovať úrokové sadzby, pričom sa tento trend už v tomto roku nezmení.

Inflácia v Európskej únii
Inflácia v Európskej únii. Zdroj: tradingeconomics

Slávny investor zdôraznil aj fakt, že pesimizmus je dôsledkom rusko-ukrajinského konfliktu, ktorý ak by skončil, akcie by okamžite rástli. V histórii sa stalo veľakrát, že akcie dlho nerobili žiaden významný pohyb alebo dlhodobo klesali. Je prirodzené, že aj akcie sú sprevádzané korekciami a nemusia stále stúpať.

Rok 2022 je zatiaľ jeden z najhorších a klesajúci trend môže byť naozaj zničujúci a prekvapivý. Stabilizáciu ekonomiky pravdepdobne prvýkrát uvidíme najskôr v roku 2023, počas ktorého ale bude prevládať stále vysoká inflácia. Preto je možné, že globálna pozitivita príde na trh až v roku 2024.

Mohlo by ťa zaujímať: Udalosť týždňa: inflácia v eurozóne ďalej raketovo rastie, Európa je o krok bližšie k recesii!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance