Meme coiny
Meme coiny ,zdroj: www.shutterstock.com/WindAwake

Rok 2021 sa okrem pandémie a iných momentov zapísal do histórie ako rok, keď sme boli svedkami ošiaľu nového „fenoménu“ pod názvom „meme coiny“. Tie, aspoň momentálne to tak vyzerá, sa pomaličky stávajú minulosťou. No nik nevie, či to nie je len dočasná pauza.

V každom prípade, tieto aktíva zaznamenali nevídaný prílev nových retailových investorov, ktorých cieľom bolo získať veľké zisky za čo najrýchlejší čas. Dnes je však situácia odlišná. Keďže trhy ovplyvňujú faktory, ako je inflácia, geopolitické napätie či stále pretrvávajúca pandémia, veľká časť ošiaľu sa za posledný rok, aspoň dočasne, rozplynula.

Mohlo by ťa zaujímať: Hype končí? – Hodleri SHIB predávajú svoje tokeny!

2021 sa určite zapísal do histórie kryptomien

Medzi prvými v „móde“ boli akcie ako GameStop, AMC Entertainment či dokonca BlackBerry, alebo kryptomeny založené na „psej tematike“ ako Dogecoin. Avšak každá minca má dve strany, a mnohé projekty sa ocitli v problémoch, pretože masívne pump&dump“ schémy vystrašili potenciálne serióznych investorov.

Áno, musíme uznať, že ceny mnohých meme aktív v roku 2021 vyleteli do nevídaných výšok. Na tom si mnohí novodobí „investori“ zarobili a niektorí sú už na dôchodku. Avšak strata dynamiky obľúbených akcií bola pravdepodobne znepokojujúca pre mnohých investorov, ktorí si kúpili akcie založené na fundamente a dôvere.

Bolo ľahké si všimnúť, že mnohé aktíva narástli na doslova neudržateľnú úroveň a len čo prišla korekcia, mnohí ostali bez peňazí. No a pokles či záujem o vedúce meme aktíva koncom roka 2021 a začiatkom roku 2022 však nepochybne viedol k veľkým obavám o budúcnosť investovania do meme coinov.

Aká budúcnosť čaká tento novodobý „trh“? Ostali tieto aktíva podhodnotené a úplne odstavené, alebo majú ešte šancu „vystreliť“?

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní. 

Názory na „meme aktíva“ expertov

Autor tvrdí:

„Vraciame sa k základnej definícii používania informácií zo sociálnych sieti. Existuje veľa investorov, ktorí pokračujú v obchodovaní na základe „hypu“ na sociálnych platformách. Tí sa teraz však zameriavajú na iné obchodovateľné aktíva. Špekulanti sa taktiež aktívne zamerali na nezameniteľné tokeny (NFT), ktoré by sa dali považovať za akúsi alternatívu medzi „meme stocks“ a „meme kryptomenami“. Tieto aktíva už nazhromaždili trh v odhadovanej hodnote miliárd dolárov. Keďže NFT nemajú v podstate žiadnu reálnu hodnotu, obchodovanie s nimi je založené na tom, čo je v trende na sociálnych médiách.“

Prinášame ešte jeden názor:

„Na trhu sa objavili už nové a celkom odlišné veci a je nepravdepodobné, že tie budú sledovať rovnaký scenár. Hlavný rozdiel medzi metaverzom a meme aktívami je v tom, že v prvom prípade máme skutočnú technológiu schopnú prilákať nových zákazníkov alebo vytvoriť dopyt po produktoch iných technologických spoločností, čím sa môže vytvoriť hodnota. Meme aktíva neboli nič viac ako špekulatívna téma a nádej zarobiť si „rýchle prachy.“

Po hype v roku 2021 sa zdá, že investovanie do týchto aktív v tomto roku môže naďalej priniesť zisky. Avšak v inej forme, ako doteraz. Keďže investori stále viac a viac hľadajú nové príležitosti či špekulácie, môžeme vidieť, že akcie v rozvíjajúcich sa odvetviach získajú väčšiu pozornosť. Ide teda o NFT alebo o tokeny spojené s metaverzom. Najbližšie mesiace budú zaujímavé, keďže sa uvidí, kam sa investície poberú po vojne a covide, ak sa jedného dňa skončia v prospech ľudstva a prosperity.“

Čítaj ďalej: Terra ekosystém sa bude vo veľkom rozširovať – zakladateľ plánuje kúpiť bitcoiny v hodnote 3 miliárd

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance