Nárast používateľov kryptomien takmer 2 500 %!
Nárast používateľov kryptomien takmer 2 500 %!,zdroj: www.shutterstock.com/MonikaHunackova

Počet používateľov kryptomien v Afrike medzi januárom 2021 a januárom 2022 vzrástol o neuveriteľných 2 500 %, pričom priemerný počet mesačných transakcií vzrástol o 1 400 %!

Túto novinku priniesol nový príspevok kryptomenovej burzy Kucoin.

Adopcia kryptomien medzi občanmi narastá!

Podľa novej správy kryptoburzy Kucoin vzrástol počet používateľov kryptomien v Afrike medzi januárom 2021 a januárom 2022 o takmer 2 500 %. Počas rovnakého obdobia vzrástol aj priemerný počet mesačných transakcií o takmer 1 400 %.

Mohlo by ťa zaujímať: Update Etherea EIP-1559 spálil už 2 milióny ETH

Aj keď sa hovorí, že transakcie s kryptomenami na africkom kontinente tvoria približne 3 % celosvetových objemov, pozorovaný pokles priemernej sumy na transakciu naznačuje, že v súčasnosti je viditeľný nárast platieb alebo prevodov, ako to bolo v zodpovedajúcom období minulého roka.

Pozorovaný nárast používania kryptomien africkými používateľmi môže byť spôsobený rastúcou schopnosťou kontinentu prijímať nové technológie. Správa poukazuje najmä na Káhiru, Kapské Mesto a Lagos ako na hlavné mestá, ktoré poháňajú proces digitalizácie na kontinente. V Nairobi, hlavnom meste Kene, je počet transakcií s kryptomenami o 64 % vyšší ako vo zvyšku regiónu!

Správa Kucoinu tiež naznačuje, že rast počtu používateľov kryptomien na kontinente súvisí s faktormi, ako je inflácia alebo časté kolísanie oficiálneho výmenného kurzu. Zároveň však uvádza, že aj v krajinách, kde je miera inflácie nižšia, informovaní Afričania stále radšej chránia svoje úspory v kryptomenách.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní. 

Afrika sa vzdeláva v oblasti digitalizácie!

Ďalším faktorom, ktorý prispieva k nárastu počtu používateľov kryptomien v Afrike, je prebiehajúca kampaň na vzdelávanie o nových finančných technológiách. Takéto vzdelávacie kampane vykonávajú nezávislé osobnosti. Kryptomenové burzy, ako spomínaný Kucoin, sa čoraz viac zapájaj do úsilia vzdelávať Afričanov!

Kryptomenová burza Kucoin pracuje na zabezpečení toho, aby viac ľudí z tohto kontinentu vedelo o kryptomenách a technológii blockchain.

Začiatkom roku 2022 nielenže Kucoin spustil vzdelávanie univerzitného typu v Nigérii, ale taktiež rázne rozšíril svoj vplyv v Afrike aj na internete, aby pomohol Afričanom získať viac informácií a vzdelania s viacerými výhodami.

Správa dodáva, že takmer 90 % transakcií kryptomien uskutočnených africkými používateľmi sú v skutočnosti cezhraničné prevody. Nízke poplatky často dosahujú 0,01 % z celkovej sumy prevedenej transakcie. Tieto faktory robia z kryptomien oveľa pohodlnejší prostriedok na presun finančných prostriedkov cez hranice ako bežné spoločnosti typu Western Union, ktoré si účtujú vysoké poplatky.

Čítaj ďalej: „Fiat je oveľa bežnejší na pranie špinavých peňazí ako Bitcoin“ – tvrdí Ministerstvo financií USA