Medzinárodný menový fond (MMF) uznal, že kryptomeny sú viac ako špekulácia. Prečo?
Medzinárodný menový fond (MMF) uznal, že kryptomeny sú viac ako špekulácia. Prečo? Zdroj: shutterstock.com/viewimage Zdroj: shutterstock.com/viewimage

Medzinárodný menový fond (MMF) zverejnil správu, v ktorej uvádza, že kryptoaktíva predstavujú oveľa viac ako len „špekulatívne investície,“ ale slúžia už aj ako zabezpečenie proti slabším fiat menám. Kryptomeny podľa MMF môžu v budúcnosti slúžiť ako potenciálne platobné nástroje.

To však neznamená, že Medzinárodný fond začal kryptomeny podporovať. Práve naopak. MMF vyzval na urýchlenú globálnu reakciu na reguláciu kryptomien, ktorá by mala byť koordinovaná, konzistentná a komplexná.

Regulácia

MMF zverejnil správu s názvom Regulácia kryptomien, kde sa uvádza:

Kryptomeny sú tu s nami už viac ako desať rokov, ale až pred nedávnom sa snahy o ich reguláciu presunuli k politikom a zákonodarcom. Krypto-aktíva už nie sú len špekulatívne a neznáme aktíva. Dnes vidíme, ako si digitálne aktívna získali svetovú popularitu, slúžia ako investície, zabezpečenie proti slabším fiat menám či dokonca ako platobné nástroje.“

MMF však zároveň v správa dodáva, že „nedávne problémy či zlyhania kryptomenových emitentov či búrz, ako aj súčasný medvedí trh a nevídaný prepad kryptomien podnietili mnohých zamyslieť sa nad reguláciou tohto odvetvia.“

Autori správy priznávajú, že aplikovanie existujúcich regulačných rámcov na kryptoaktíva alebo vytváranie nových bude veľmi náročné z viacerých dôvodov.

Mohlo by ťa zaujímať: Sú bitcoinové transakcie anonymné a sledovateľné? Budete prekvapení

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Návrhy na reguláciu kryptomien.
Návrhy na reguláciu kryptomien. Zdroj: shutterstock.com/ANDREIASKIRKA

MMF preferuje globálny konsenzus

Na národnej aj medzinárodnej úrovni sa už dnes vyvíjajú snahy o vytvorenie regulácie kryptomien. Podľa MMF sa čoskoro objaví určitý rámec, ktorý budú všetci nasledovať. „Čím dlhšie to však bude trvať, tým viac sa každý štát bude uzatvárať a vytvorí si samostatný regulačný rámec,“ tvrdí MMF.

Preto prišli experti z MMF k názoru, že je potrebné vytvoriť globálny konsenzus, ktorý by bol koordinovaný, konzistentný a komplexný.

Na záver dodali, že „jediný globálny regulačný rámec vnesie na trhy poriadok, pomôže vzbudiť dôveru spotrebiteľov, stanoví hranice toho, čo je prípustné, a poskytne bezpečný priestor pre pokračovanie užitočných inovácií.“

Prečítaj si tiež: Miliardár David Rubenstein: „Kryptomeny nezaniknú, prežijú vďaka ľuďom, ktorí bojujú proti štandardom“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance