útlm trh

Cena Bitcoinu včera prerazila rezistenciu na hladine 10570 $ a vyplnila tak CME gap, ktorý vznikol na začiatku septembra. Price action tejto kryptomeny je odvtedy neutrálna. Support na 10 00 $ vydržal tri veľké útoky, no na ceste hore nás čaká niekoľko silných rezistencií a prekročenie hladiny 12 000 $ bude prinajmenšom problematické.

Bitcoin sa momentálne nachádza v ideálnom konsolidačnom pásme. Volatilita tejto kryptomeny je na minime, čo veľrybám dáva možnosť pokojne nakupovať.  Podobne, ako to bolo od mája do júla, keď sa Bitcoin plácal medzi 9500 – 10 500 $.

Môže vás zaujímať: 8 pádnych dôvodov, prečo Bitcoin stratí post najväčšej kryptomeny

Scenár “maximálna nuda” pre Bitcoin

Objemy na zmenárňach sú nízke, open interest na trhoch s krypto-derivátmi taktiež klesá a ľahko sa môže stať, že nastane scenár, ktorý nechce nikto. Ani býci, ani medvede. Voláme ho maximálna nuda. Žiadny rast ani prepad, žiadne ATH, ani nové low, žiadna panika okolo koronavirusu, ani rallye v tandeme s vzácnymi kovmi, iba dlhá jemne zvlnená čiara.

A nebolo by to prvýkrát. Aj v roku 2018 prišlo po búrlivých ôsmich mesiacoch obdobie konsolidácie, počas ktorého sa Bitcoin plácal medzi 5700 – 6500 $ a väčšinou robil 0,xx denné pohyby. Dlhodobá konsolidácia s nízkou volatilitou rozhodne nie je nič nevídané.

Vízia nízkej volatility až do konca roka je nočnou morou každého fanúšika kryptomien. Nuda na trhoch je horšia, než prepady. Tie sú aspoň zaujímavé, no keď sa ceny nehýbu, nie je čo sledovať.

Naplní sa podľa vás scenár "maximálna nuda" do konca roka 2020?

View Results

Loading ... Loading ...

Ako to s Bitcoinom v najbližšom období vidí náš trader Ľubo? Pozrite si jeho video analýzu:

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance