Bitcoin dosiahol 15 000$ – Masterlucovi to zase vyšlo!

0

Koncom leta na Kryptomagazine vyšiel veľmi zaujímavý a kontroverzný článok. Po niekoľkých rokoch sa ozval legendárny jasnovidec Masterluc – človek, ktorý predpovedal Bitcoin bubble v roku 2013 a následný niekoľkoročný bear market.

Masterluc v auguste (srpen) 2017 vyhlásil, že Bitcoin do konca roka dosiahne hodnotu 15000$. Táto neuveriteľná predpoveď sa vyplnila a ostáva nám ešte 24 krásnych decembrových (prosinec) dní!

Viac sa o Masterlucovi a jeho predpovediach dočítate v tomto článku.

Čo sa vlastne deje?

Šialené Bitcoin rallye, zdá sa, ešte zďaleka nekončí. Po prelomení hranice 10 000$ sa na niekoľko dní usadil v okolí 12 000$ a za posledné dva dni sme zaznamenali ďalší významný breakout. Väčšina amerických búrz narazila na strop v okolí 15-16 tisíc dolárov s tým, že na niektorých trhoch sa ešte stále vymieňa za 17 500$. Juhokórejské burzy Bithumb a CoinOne sú, ako vždy, trochu popredu. To naznačuje, že počas dnešného dňa možno uvidíme ďalší rast.

Chcete nakukovať kryptomeny s nulovým poplatkom? Tu nájdete návod.

Rekordné volume a 150 000 nepotvrdených transakcií

Bitcoin si v poslednej dobe užíva rekordne vysoké volume. Dva najväčšie trhy – pár BTC/USD na Bitfinexe a BTC/KRW na Bithumbe, sú zodpovedné za takmer 25% celkového volume. Celkovo sa za posledných 24 hodín zobchodoval Bitcoin v celkovej hodnote 14 miliárd dolárov a toto číslo stále stúpa!

Posielať niekde Bitcoin dnes pravdepodobne nie je dobrý nápad. V mempoole sedí 156 000 nepotvrdených transakcií, priemerný poplatok za prevod je ~7$. Medián sa pohybuje okolo štyroch dolárov.

400 miliárd v kryptomenách!

Celkovo je v kryptomenách štyristo miliárd dolárov. Kapitalizácia Bitcoinu je zodpovedná za 63% celkovej kapitalizácie trhu. Momentálne sa pohybuje okolo 250 miliárd dolárov, i keď toto číslo je pravdepodobne značne nadhodnotené. Podľa niektorých výskumov sa totiž za posledných deväť rokov stratili možno až štyri milióny Bitcoinov. Viac sa dočítate tu.

Zatiaľ čo Bitcoin vyrástol o takmer dvadsať percent, väčšina veľkých kryptomien padla. Zaujímavo však vyzerá aj QTUM s 17,5% rastom, Stratis so 40% zhodnotením a Waves s 12%.

Na druhej strane, velikáni typu Ethereum, Litecoin, Bcash, Ripple a IOTA zaznamenali výraznejšie prepady: -5% až -8%. IOTA dokonca -30%.

Predpoveď do budúcnosti?

Šialené Bitcoin rallye jedného dňa musí skončiť, avšak nie je jasné, kedy to bude. 10.12. na CBOE prídu Bitcoin futures, 18.12. dorazia na CME a v roku 2018 sa pridajú ďalšie veľké regulované burzy. Bitcoin teda rozhodne má potenciál spraviť ďalších 1000%.

Z krátkodobého hľadiska si však netrúfam robiť nejaké predpovede. Stále zastávam názor, že príde nejaká väčšia korekcia smerom dole, ale to tvrdím už niekoľko týždňov takže… Byť vami, na môj názor by som sa nespoliehal.

Každopádne, Kryptomagazin môžete sledovať aj na facebooku. Snažíme sa tam publikovať aj nejaké extra informácie. Dajte nám like, nech nič nezmeškáte.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance