nicehash hack bitcoin

Podľa správ, ktoré cirkulujú po internete, bol dnes hacknutý mining pool Nicehash. Z ich Bitcoinovej peňaženky bolo ukradnutých 4449 BTC ~70 miliónov dolárov. Spoločnosť NiceHash útok potvrdila, presnú sumu však nezverejnila.

Oficiálne vyjadrenie NiceHash

Stránka tohto miningového poolu momentálne nefunguje. Uvidíte tam iba oficiálne vyhlásenie, v ktorom sa píše o hacku.

“Obsah našej Bitcoin peňaženky bol vykradnutý, momentálne pracujeme na potvrdení presného čísla. V najbližších dňoch budeme schopní podať viac informácií. Okrem nášho interného vyšetrovania, sme bezpečnostný incident nahlásili aj lokálnym autoritám a spolupracujeme s nimi.”

Mineri a investori si budú musieť počkať. Momentálne nie je jasné, či sa podarí dolapiť páchateľa a peniaze získať späť. Možno vznikne NiceHash ICO, ktoré bude slúžiť ako I.O.U. rovnako, ako to bolo kedysi s burzou Bitfinex. To už však zachádzame do špekulácií.

Podobné incidenty sú veľmi nepríjemné a na súčasnom – divoko sa rozvíjajúcom krypto-trhu môže firmu odsúdiť k zániku.

Komunita vypátrala adresu, na ktorú Bitcoiny dorazili tesne po ukradnutí. Chvíľu sa tam zdržali a už sú zase na ceste. Ak chcete viac informácií, prečítajte si celé oficiálne vyhlásenie. Nájdete ho napríklad na stránke nicehash.com.

Kryptomagazin nájdete aj na facebooku. Dajte tam like a pridajte sa do našej skvelej krypto-komunity. Možno vás zaujme aj naše fórum.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre