Nicehash a hackerský útok
Nicehash a hackerský útok,zdroj: www.shutterstock.com/DavidEsser

Podľa správ, ktoré cirkulujú po internete, bol dnes hacknutý mining pool Nicehash. Z ich Bitcoinovej peňaženky bolo ukradnutých 4449 BTC ~70 miliónov dolárov. Spoločnosť NiceHash útok potvrdila, presnú sumu však nezverejnila.

Oficiálne vyjadrenie NiceHash

Stránka tohto miningového poolu momentálne nefunguje. Uvidíte tam iba oficiálne vyhlásenie, v ktorom sa píše o hacku.

“Obsah našej Bitcoin peňaženky bol vykradnutý, momentálne pracujeme na potvrdení presného čísla. V najbližších dňoch budeme schopní podať viac informácií. Okrem nášho interného vyšetrovania, sme bezpečnostný incident nahlásili aj lokálnym autoritám a spolupracujeme s nimi.”

Mineri a investori si budú musieť počkať. Momentálne nie je jasné, či sa podarí dolapiť páchateľa a peniaze získať späť. Možno vznikne NiceHash ICO, ktoré bude slúžiť ako I.O.U. rovnako, ako to bolo kedysi s burzou Bitfinex. To už však zachádzame do špekulácií.

Podobné incidenty sú veľmi nepríjemné a na súčasnom – divoko sa rozvíjajúcom krypto-trhu môže firmu odsúdiť k zániku.

Komunita vypátrala adresu, na ktorú Bitcoiny dorazili tesne po ukradnutí. Chvíľu sa tam zdržali a už sú zase na ceste. Ak chcete viac informácií, prečítajte si celé oficiálne vyhlásenie. Nájdete ho napríklad na stránke nicehash.com.

Kryptomagazin nájdete aj na facebooku. Dajte tam like a pridajte sa do našej skvelej krypto-komunity. Možno vás zaujme aj naše fórum.