Jack Dorsey skritizoval Diem
Jack Dorsey skritizoval Diem. Zdroj: Google

Bývalý šéf Twitteru Jack Dorsey skritizoval projekt Diem. Vytvárať vlastnú menu podľa neho nebol ten správny smer.

Čo povedal Jack Dorsey na projekt Diem?

Podľa Dorseyho sa projekt Diem vybral zlou cestou. Vytvárať vlastnú menu je omnoho zložitejšie. Vhodnejším spôsobom by bolo použitie otvoreného protokolu, akým je napríklad Bitcoin. Práca na neúspešnom projekte Diem tak pôsobí ako zbytočne vynaložené úsilie a čas.

Prečítaj si tiež: Vitalik Buterin potvrdil, že sa podieľa na prechode Dogecoinu na proof-of-stake

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Tieto Dorseyho vyjadrenia boli súčasťou rozhovoru so šéfom MicroStrategy Michaelom Saylorom na konferencii „Bitcoin for Corporations 2022“.

„Celá táto vec s Librom a potom s Diemom, myslím si, že sme získali veľké ponaučenie. Dúfam, že sa veľa naučili, ale myslím si, že to bolo strašne veľa premárneného času a úsilia.“

Dorsey dal od svojho odchodu z Twitteru jasne najavo, že je jeho cesta spätá s Bitcoinom. Jeho nová spoločnosť Block umožňuje používateľom nakupovať BTC prostredníctvom mobilnej platformy Cash App. Nie je teda žiadnym prekvapením, že takto ostro skritizoval konkurenciu Twitteru.

„Tie dva alebo tri roky mohli stráviť tým, že by Bitcoin sprístupnili väčšiemu počtu ľudí na celom svete. Momentálne tu máme otvorenú sieť a je použiteľná. Nie je však prístupná pre každého. Čím jednoduchšiu a rýchlejšiu ju urobíme, tým sa všetko zlepší. Aj vrátane toho, čo Facebook zamýšľal urobiť s Librou.“

Facebook ešte v roku 2019 zverejnil bielu knihu pre Libru. Išlo o dlho očakávaný projekt finančnej infraštruktúry založenej na kryptomenách. Množstvo problémov a regulačných nariadení však tento projekt dohnalo do zániku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance