Elon Musk bude naďalej hodlovať svoje kryptomeny
Elon Musk bude naďalej hodlovať svoje kryptomeny. Zdroj: Shutterstock, Vectorfarmer

Elon Musk je jeden z najpopulárnejších fanúšikov kryptomien. Jeho najnovšie výroky len potvrdzujú jeho pozitívne myslenie o kryptomenách. Nechystá sa totiž v blízkej dobe predávať žiadne z nich.

Prečo Musk nebude predávať kryptomeny?

Šéf spoločnosti Tesla v rozhovore s Michaelom Saylorom zo spoločnosti MicroStrategy uviedol, že bude aj naďalej hodlovať tri hlavné kryptomeny. Súčasťou ich diskusie boli aj americké trhy a hrozba možnej mega inflácie, ktorá sa môže ukázať v najbližších rokoch. Len za minulý mesiac evidujeme v USA infláciu na 40-ročnom maxime vo výške 7,9 %.

Prečítaj si tiež: Populárny makro guru Raoul Pal: „Kryptomeny rastú oveľa rýchlejšie ako internet“

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Šéf MicroStrategy Michael Saylor sa domnieva, že slabé meny v dôsledku inflácie jednoducho skolabujú. Najlepší vplyv určite nebude mať ani pretrvávajúca vojna na Ukrajine. Čoraz viac krajín, ktoré sú extrémne zasiahnuté infláciou, sa začína obzerať po kryptomenách. Najnovšie chce do sveta kryptomien vstúpiť Venezuela.

Saylor na záver dodal:

„Kapitál z hotovosti, dlhu a akcií sa presunie do vzácneho majetku, ako je Bitcoin.“

A aké sú Muskove investičné rozhodnutia na najbližšie mesiace?

„Vo všeobecnosti pre tých, ktorí hľadajú radu z tohto vlákna, platí, že pri vysokej inflácii je vo všeobecnosti lepšie vlastniť fyzické veci, ako je dom, alebo akcie spoločností, o ktorých si myslíte, že vyrábajú dobré produkty, ako doláre. Ja stále vlastním a nechystám sa predávať tri kryptomeny, a to Bitcoin, Ethereum a Dogecoin.“

DOGE/BUSD
DOGE/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Dogecoin po tomto Muskovom vyjadrení dokázal narásť približne o 10 %.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance