Má blockchain budúcnosť aj bez kryptomien? – UBC si myslí, že áno

0

Univerzita Britskej Kolumbie (UBC) so sídlom v Kanade oznámila, že pre študentov magisterských a doktorandských študijných programov pripravila vzdelávací program v oblasti technológie blockchain a distribuovanej knihy. UBC oznámila vývoj v tlačovej správe 11. júna.

Podpora blockchainu od neziskových organizácií

Študijný program je údajne navrhnutý tak, aby budoval kompetencie okolo blockchain technológie a zameriava sa na jej aplikáciu v štyroch verejných oblastiach: zdravie a wellness, čistá energia, regulačná technológia a pôvodné otázky. UBC hovorí, že v priebehu šesťročného obdobia vyškolia 139 študentov a absolventi by mali mať k dispozícii nástroje na hodnotenie riešení blockchainu, ako aj možnosti na implementáciu blokov.

Kanadská národná nezisková výskumná organizácia Mitacs a 15 priemyselných partnerov poskytne 2,44 milióna dolárov na 156 stáží a postdoktorandské vzdelávacie projekty.

Študentské aktivity

Študenti v areáli UBC vo Vancouveri v roku 2014 založili klub Bitcoin (BTC). Internetová stránka klubu v čase tlače uviedla, že jej cieľom bolo:

„… poskytnúť prostredie, kde sa môžu študovať a rozvíjať nápady, projekty, programy, podujatia a podniky súvisiace s Bitcoinmi.“

Klub sa údajne zameriaval na vzdelávanie a angažovanosť, možnosti bitcoinových platieb pre obchodníkov v areáli, získavanie mentorstva od profesionálov z priemyslu a poskytovanie inkubácie pre bitcoinové podniky na akademickej pôde.

Bola to prvá alebo posledná univerzita?

Určite takéto univerzitné odbory nevznikajú na celom svete vo veľkom počte. Buď sú financované samostatnými firmami, ktoré stoja za vznikom kryptomien ako Ethereum, Ripple a rôzne ďalšie. Koncom mája sa Dublinská mestská univerzita spojila s technologickou sieťou Technology Ireland ICT Skillnet, aby spustila magisterský program v technológii blockchain, údajne prvý svojho druhu v Írsku. Ďalším príkladom je napríklad najnovšia pobočka spoločnosti Ripple v Brazílii, kde financujú dve univerzity, aby sa rozvíjali v oblasti blockchainu.

Záver

Svetovou adopciou sa pomaly rozrastá budúcnosť tejto technológie. V tomto smere prispievajú hlavne kryptomenové spoločnosti, ale pomaly sa dostáva aj mimo tento systém. Pri tomto kroku pomáhajú rôzne organizácie alebo univerzity a ich význam sa stáva deň za dňom väčší. Vývoj  technológie je zatiaľ na začiatku, určite sa však môžeme tešiť na svetlú budúcnosť, ktorá príde čoskoro aj bez kryptomien.

Čo čítať ďalej?

[HOT] Poznáme dátum spustenia Bitcoin Futures na burze Bakkt!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
cointelegraph.com

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of