Charlie Lee oznámil spustenie najzásadnejšej aktualizácie LTC!
Charlie Lee oznámil spustenie najzásadnejšej aktualizácie LTC!,zdroj: www.shutterstock.com/InkedPixels

Zakladateľ Litecoinu Charlie Lee a Litecoin Foundation, organizácia stojaca za technickým vývojom a správou komunity, oznámili, že nový upgrade „Mimblewimble Extension Block“ (skratka MWEB) je pripravený na spustenie do siete Litecoin!

Čo prinesie Mimblewimble aktualizácia?

Podľa oficiálneho oznámenia, ktoré Litecoin Foundation zdieľa na svojom blogu, čoskoro bude aktivovaný historicky najväčší upgrade v celej sieti Litecoinu (LTC).

Aktualizácia Mimblewimble Extension Block je oficiálne pripravená na vydanie. Tento upgrade je podľa správy podporovaný litecoinovými uzlami a aktualizácia MWEB bude pridaná do kódovej základne Litecoinu pomocou softvéru Litecoin Core 0.21.2.

Kód vydania je kontrolovaný spoločnosťou Quarkslab, vysoko uznávaným tímom pre kybernetickú bezpečnosť.

Mohlo by ťa zaujímať: Čo je Terra (LUNA)? – Krátky popis perspektívnej kryptomeny!

David Burkett, nezávislý vývojár, ktorý už nejakú dobu pracuje na implementácii MWEB do Litecoinu, zdôraznil dôležitosť tohto vylepšenia pre LTC a celkové súkromie a bezpečnosť blockchainu.

Burkett sa vyjadril takto: „MWEB je ďalším dôležitým krokom vo vývoji Litecoinu. Voliteľná dôvernosť, ktorú Mimblewimble Extension Block dodáva, poskytuje používateľom potrebnú ochranu prevodov za každodenné predmety, platy či dokonca kúpu domu.”

S aktualizáciou MimbleWimble bude každý odosielateľ Litecoinu schopný zahmlievať transakčné údaje, ako je adresa samotného odosielateľa či dokonca množstvo prevedených mincí. Táto aktivácia umožní, aby sa LTC upevnil ako kryptomena zameraná na súkromie.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Charlie Lee potešil svojimi správami mnohých nadšencov!

Lee ďalej dodal, že vydanie vylepšenia je pripravené po rokoch tvrdej práce niekoľkých špičkových softvérových programátorov a analytikov.

„Plánovanie, vývoj a aktivácia MWEB je skutočným úsilím komunity počnúc niekoľkoročnými darmi od podporovateľov Litecoinu z celého sveta. Nešlo by to bez obetavosti, pozornosti a tvrdej práce Davida Burketta. On viedol tento projekt po celý ten čas. Tento projekt je svedectvom odolnosti a pokračujúceho rastu litecoinovej komunity,“ píše Charlie Lee.

Ďalej dodáva:

„Upozorňujeme, že aj keď bude MWEB vypustený, nebude ešte pripravený na okamžité použitie. Ťažiari potrebujú všetko aktualizovať a prispôsobiť sa na nové vydanie a dať signál na aktiváciu. Zostaňte naladení.“

LTC sa momentálne obchoduje za 115 USD.

Čítaj ďalej: Dokáže index S&P 500 prekonať najhorší mesiac od marca 2020?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance