Vysoká likvidácia longov
Vysoká likvidácia longov. Zdroj: Shutterstock.com/VadymG

Pri poslednom prepade Bitcoinu bol zaznamenaný dvojmesačný rekord v likvidácii longových pozícií. Boli zlikvidované v hodnote 562 miliónov dolárov len za jediný deň. V článku sa pozrieme na to, voči ktorým kryptomenám boli longové pozície najviac zlikvidované.

Zlikvidované boli predovšetkým pozície na Bitcoine a Ethereu. Ani zďaleka však nejde iba o trh dvoch najväčších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie. Aj altcoiny dosiahli vysoké čísla likvidácie.

Posledný prepad nastal práve pod kľúčovou rezistenciou, ktorá je platná od ATH Bitcoinu. Následne Bitcoin stiahol do korekcie všetky altcoiny, ktoré v mnohých prípadoch zaznamenali ešte väčší prepad spotovej ceny. Typickým príkladom je Ethereum, ktoré sa aktuálne v čase písania prepadlo od maxima o zhruba 21 % v porovnaní s Bitcoinom, ktorý spadol o zhruba 15 %. Tento pád spôsobil porušenie dvojmesačného rastúceho trendu vo forme bearish vlajky.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Prečo Ethereum stráca cenu viac ako Bitcoin?

Najväčšie likvidácie dosiahol Bitcoin

Likvidácia longových pozícií dosiahla 562 miliónov dolárov podľa údajov spoločnosti Coinglass. Tieto straty sú najvyššie od 13. júna, čím zlomili dvojmesačný rekord. Vtedy likvidácie dosiahli úroveň až 685 miliónov dolárov.

Likvidácia longov
Likvidácia longov. Zdroj: Coinglass

Ktoré kryptomeny dosiahli najväčšie likvidácie? Ako sme už vyššie uviedli, najväčšie straty zaznamenali BTC a ETH. Bitcoinové longy boli zlikvidované v hodnote 210 miliónov dolárov za jediný deň a ethereové longy v hodnote 208 miliónov dolárov. Altcoinové likvidácie mimo Etherea dosiahli hodnotu 144 miliónov dolárov. Napríklad ETC likvidácie dosiahli zhruba 17 miliónov dolárov a likvidácie SOL približne 10 miliónov dolárov.

Bitcoin: likvidácia long pozícií
Bitcoin: likvidácia long pozícií. Zdroj: Glassnode

Výsledky vysokých longových likvidácií sú znázornené aj na grafe on-chain poskytovateľa dát Glassnode. Zdá sa tak, že klesajúca dynamika ešte nepovedala posledné slovo a stále nie je jasné, kde bude absolútne dno dlhodobej korekcie kryptomien.

Mohlo by ťa zaujímať: Graf na dnes: Bear market ešte len začína, dominový efekt môže začať v blízkej dobe

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance