Lightning Network v skutočnom živote – za BTC si už kúpite aj Coca Colu v automate

Kvakomat PC bannerKvakomat mobil

Aj napriek tomu, že svet kryptomien je niekedy plný bizarných situácií (ako napríklad pizza za niekoľko miliónov dolárov), stále sa nájdu nové a nové situácie, ktoré doslova zarážajú. O jednu takú situáciu sa postaral brazílsky programátor a „hacker” Ricardo Reis, ktorý preprogramoval automat Coca Coly tak, aby ho „prinútil” prijímať Bitcoin transakcie prostredníctvom Lightning Network. Nešlo však o žiadny vandalizmus alebo pokus o krádež. Práve naopak.

Spopularizovanie Lightning Network

Práve spopularizovanie Lightning Network bolo cieľom tohto hackerského pokusu. Ricardo Reis sa totižto rozhodol preprogramovať daný automat tak, aby prijímal Bitcoiny prostredníctvom Lightning Network. Svoje počínanie vyjavil svetu 2. októbra prostredníctvom portálu Medium, ktorý je veľmi populárny najmä medzi kryptonadšencami.

Ako sám napísal, jeho cieľom bolo spopularizovať vynález a inováciu vývojárov Josepha Poona a Thaddeusa Dryja. Ako už asi všetci správne tušíte, ide práve o Lightning Network, ktorá má výrazne zrýchliť transakcie v kryptomenovom svete, ako aj odľahčiť sieť Bitcoinu a prispieť tak k nárastu na popularite najrozšírenejšej kryptomeny.

Práve preto, že sa Ricardo rozhodol takýmto štýlom spropagovať Lightning Network, musel mu prispôsobiť aj rôzne nastavenia a systémy daného automatu. Ako sám povedal, práve kvôli propagácii kryptomien sa rozhodol spraviť vzhľad a využívanie aplikácie čo najjednoduchšie, najefektívnejšie a najzrozumiteľnejšie.

Záver

Všetky takéto pokusy by mali byť vítané s nadšením, keďže zatiaľ ich je pomerne málo. Navyše ide o jeden z najväčších nedostatkov kryptomien, a to o ich využiteľnosť v reálnom svete alebo pri transakciách. Najmä bankári a odporcovia kryptomien často kritizujú prínos digitálnych platidiel do reálneho sveta obchodníkov. A práve takáto snaha by mohla mnoho ľudí presvedčiť, že kryptomeny majú naozaj potenciál na to, aby boli využívané a aby prispeli do finančného a obchodného sektoru. Nechajme sa však prekvapiť, či bude takýchto smelých „hackerských útokov” pribúdať, alebo nie.

Nenechajte si ujsť naše kryptospravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Zdroj:
ccn.com

Okazio PCtxb
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.