Kryptomeny počas posledných týždňov zaznamenali výrazný pokles, no existujú aj výnimky. Bitcoin vytvoril posledné lokálne maximum ešte v polovici júla a odvtedy ťahá celý trh smerom nadol. Podľa správy Finbold však existujú kryptomeny, ktoré presne v tomto období poklesu zaznamenali slušné zisky.
Toncoin (TON) a THORChain (RUNE) sú jedny z najziskovejších kryptomien za posledné týždne. Za posledných 38 dní TON narástol o 55 %, zatiaľ čo RUNE o 59 %. V najvyššom bode rastúceho trendu TON zaznamenal nárast o 75 % a RUNE o 120 %. V oboch prípadoch začal tento trend 7. augusta.
Ak by sme porovnali cenovú výkonnosť bitcoinu v rovnakom období, zistili by sme, že najväčšia kryptomena na svete klesla o 11 %. Z celého kryptomenového trhu zmizlo od 7. augusta až 115 miliárd dolárov, čo predstavuje vyše 10 % trhovej kapitalizácie kryptomenového trhu.
O aké kryptomeny ide?
Toncoin je decentralizovaný blockchain 1. vrstvy, ktorý vznikol v roku 2018 vďaka platforme Telegram. Pôvodnou myšlienkou bolo integrovať TON do ľahko použiteľnej aplikácie, ktorá umožňuje nakupovať, vkladať a posielať finančné prostriedky. Toncoin využíva mechanizmus Proof of stake (PoS) a token slúži na zúčtovanie platieb a overenie transakcií. V súčasnosti dosahuje kryptomena trhovú kapitalizáciu 6,3 miliardy dolárov a ide o 11. najväčšiu digitálnu menu na svete.
THORChain je decentralizovaný protokol, ktorý umožňuje rýchlu výmenu kryptomien naprieč sieťami bez toho, aby sa používateľ musel spoliehať na knihy objednávok alebo likviditu. Trhové ceny sa udržiavajú cez pomer aktív v skupine. Token RUNE slúži ako základná mena v ekosystéme a používa sa na riadenie a bezpečnosť platformy. V súčasnosti dosahuje kryptomena trhovú kapitalizáciu 500 miliónov dolárov a ide o 64. najväčšiu digitálnu menu na svete.
Ak sa zaujímate o cenový vývoj kryptomien, odporúčame prečítať aj nasledujúce články:
- Táto dôležitá udalosť na bitcoine údajne spôsobí nárast ceny až na 400 000 dolárov
- Bitcoin sa pripravuje na veľký pohyb ceny
Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.
Do rozbehnutého vlaku sa neoplatí vstupovať
Úlohou obchodníka je identifikovať podhodnotené aktíva a nenaskakovať do rozbehnutého vlaku. V prípade kryptomien to platí zvlášť. Minulé zisky totiž nezabezpečujú aj tie budúce. Predtým, ako sa investori rozhodnú nakupovať kryptomeny, ktoré majú za sebou silný rast, musia zvážiť, že trh je možno na svojom maxime. Preto je lepšou stratégiou počkať si na fázu trhu, keď cena posledné obdobie prudko klesala.
Mohlo by ťa zaujímať: Kryptomeny OKB a THORChain zaznamenajú významný cenový nárast. VC Spectra ich prekonáva