Ktoré kryptomeny kupovať na najbližšie mesiace?

  • V roku 2024 zrejme nastane ďalšia altcoinová sezóna
  • Prvé cenové pumpy altcoinov už máme za sebou, no niektoré na nich ešte len čakajú
  • Neexistuje recept na 100 % úspešnosť
Novinky Ktoré kryptomeny nakupovať v roku 2024
Ktoré kryptomeny nakupovať v roku 2024. Zdroj: shutterstock.com/Hryshchyshen Serhii/Jokiewalker
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin je v súčasnosti kráľom kryptomenového trhu, no po halvingu nastane altcoinová sezóna a zisky sa začnú presúvať aj na menej kapitalizované digitálne meny. Otázkou preto zostáva, ako pristupovať k nákupom a ako správne vybrať, ktoré kryptomeny nakúpiť. V tejto fáze totiž nie je až také komplikované vstupovať na trh.

Čoskoro začne altcoinová sezóna

To, ako si správne vyberať kryptomeny na nákup v roku 2024, záleží od viacerých faktorov. Napríklad väčšie projekty s vyššou trhovou kapitalizáciou majú menšie riziko. Zároveň nové mince, okolo ktorých je humbuk, majú omnoho vyšší potenciál zisku. Takže sledujte na sociálnych sieťach, o ktorých kryptomenách sa najviac hovorí.

Taktiež by mali obchodníci v súčasnosti hľadať kryptomeny, ktoré ešte nezaznamenali prvú cenovú pumpu (prudký nárast). Väčšina altcoinov je stále vo fáze akumulácie, po ktorej nastane dlhodobý rast. A práve teraz sme na rozmedzí týchto dvoch fáz trhu. To znamená, že vstupovanie do nákupných pozícií by malo byť jednoduché. Poďme sa preto pozrieť, ako presne analyzovať ceny.

95%

Bitcoin vyrástol za posledný rok o 150 %.

Začni aj ty zarábať na raste.

Sponzorovaný obsah

Postup, ako vybrať správne kryptomeny

V prvom rade je potrebné nájsť kryptomenu, ktorá práve vstupuje do rastúceho cyklu. Uvedieme si to na príklade kryptomien DYDX a XTZ. Zároveň sa pozrieme na dva podobné prístupy, ako analyzovať vhodnú nákupnú príležitosť. Obe kryptomeny sa totiž nachádzajú v počiatočnej fáze rastu, no oproti iným ešte nezaznamenali prudké zhodnotenie. Tento postup viete aplikovať na celý trh.

Ktoré kryptomeny nakupovať

Ktoré kryptomeny nakupovať. Zdroj: TradingView

V prípade DYDX sledujeme pozície maxím z poslednej korekcie trhu. Ide o cenu približne 7,14 a 10,91 dolárov. Po akumulácii cena zvykne testovať predošlé maximá z korekcie. Zároveň predstavujú rezistentné pásma, kde sa cena môže dočasne zastaviť. Tieto cenové ciele sú prvými zastávkami v bullrune v roku 2024 a od nákupnej ceny ide o zhodnotenie 100 a 200 %.

Podobný prístup zvolíme aj pri kryptomene XTZ. Tu ale aplikujeme historické transakčné objemy indikátora VPVR (žlto-modrá oblasť). Prvé cenové ciele sú na úrovni 2,11 a 2,97 dolárov. Od súčasnej nákupnej ceny predstavujú zhodnotenie 63 a 130 %. Na týchto cenách sú vysoké historické objemy, čo hovorí o vyrovnaní dopytu a ponuky a zároveň tu obchodníci často realizovali obchody.

Na záver je potrebné zdôrazniť, že toto nie je návod na úspešné investovanie. Neexistuje jednoznačný recept na to, ako byť na 100 % úspešný. Podobné analyzovanie cien ale môže výrazne zlepšiť prehľad o tom, ktoré kryptomeny potenciálne dosiahnu zisk.

Mohlo by ťa zaujímať: Táto kryptomena stúpla o 200 % len za 3 dni

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.