[SPRÁVY] Wozniak: Blockchain je ďalší krok v IT revolúcii – Dorsey: BTC by mal byť menou internetu

BITmarkets BITmarkets

Wozniak: Blockchain je ďalší krok v IT revolúcii – Dorsey: BTC by mal byť menou internetu – Jack Ma: Blockchain nie je bublina, BTC je – Bitfinex vyžaduje od svojich klientov daňové ID – Telefónica spolupracuje na blockchainovom riešení pre bezpečnostné mobilné protokoly – Amazon sa spojil s blockchainovým inkubátorom ConsenSys – Objavený nový malware plug-in na prehliadači Chrome – Južná Kórea plánuje prehodnotiť svoje prísne pravidlá – SEC pripravila vymyslený web podvodného ICO

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Správa dňa

Spoluzakladateľ spoločnosti Apple Steve ,,Woz” Wozniak opäť podporil kryptomeny a blockchain technológiu. Wozniak považuje blockchain za ,,skvelý nápad”. Ďalej povedal, že blockchain je ďalšou významnou nadchádzajúcou IT revolúciou. Podľa Wozniaka dosiahnu blockchain a kryptomeny svoj plný potenciál za desať rokov. Merkle.press.com (v EN)

Kryptomeny a ICO

Jack Dorsey, CEO Twitteru a platobnej spoločnosti Square, vyjadril svoj pozitívny názor na kryptomeny behom Consensus konferencie. Myslí si, že Bitcoin by mal byť natívnou kryptomenou internetu. Bitcoinist.com (v EN)

Jack Ma, zakladateľ čínskeho e-commerce gigantu Alibaba, vystúpil na konferencii v Tiencine, kde povedal, že blockchainová technológia nie je bublina, ale Bitcoin je. Cointelegraph.com (v EN)

Písali sme tiež: Blockchain sa udomácňuje vo veľkých firmách

Burzy

Bitfinex, kryptoburza známa svojím neprehľadným usporiadaním, začala od svojich užívateľov vyžadovať, aby dodali svoje daňové identifikačné údaje. Platforma, ktorá je registrovaná na britských Panenských ostrovoch, známych ako daňový raj, si tieto informácie ponechá a môže ich zdieľať s daňovými úradmi v jurisdikcii svojich zákazníkov. Správa spôsobila veľký rozruch. Bitcoin.com (v EN)

Biznis

Rivetz a Telefónica uzatvorili partnerstvo na podporu inovatívnych riešení pre mobilné bezpečnostné protokoly používané pre blockchainové transakcie a zasielanie správ. Cryptovest.com (v EN)

Spoločnosť Amazon spolupracuje s blockchainovým inkubátorom ConsenSys. Chce svojim zákazníkom umožniť vybudovať a spravovať vlastné blockchainové platformy pomocou ľahko používateľného spôsobu prostredníctvom cloudovej platformy spoločnosti Kaleido. Tento krok je súčasťou úsilia sprístupniť blockchain zákazníkom Amazon Web Services. CCN.com (v EN)

Škodlivý malware s názvom ,,Nigelify” sa maskuje ako plug-in Chromu, ale po inštalácii ťaží z napadnutého počítača kryptomeny. Bitcoinist.com (v EN)

Mohlo by vás zaujímať: Počet webových stránok šíriacich malware na ťažbu kryptomien vzrástol o 700%

Regulácie

Koncom minulého roka zakázala Južná Kórea medzinárodným spoločnostiam ICO a zaviedla nové pravidlá, ktoré nútia investorov overiť totožnosť pre obchodovanie s kryptomenami na virtuálnych účtoch otvorených v miestnych bankách. Zákrok vyvolal veľkú reakciu verejnosti a bola podpísaná petícia so stovkami tisíc podpisov, ktoré požadovali preskúmanie vládnych predpisov týkajúcich sa kryptomien. Regulačné orgány v krajine momentálne pracujú na reklasifikácii kryptomien a vláda presúva svoj záujem z obmedzovania obchodovania s kryptomenami na pozitívnejšie aspekty digitálnych aktív. Dailyhodl.com (v EN)

Pobočka americkej SEC, poverená vyšetrovaním podvodných ICO, vytvorila vlastnú webovú stránku s ponukou ICO, aby ukázala potenciálnym investičným obetiam zjavné známky podvodu. HoweyCoin je prezentovaný ako spôsob, ako investovať do luxusného trhu cestovného ruchu a ICO sľubuje 25% výnos. NewsBTC.com (v EN)

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.