Alameda a väzba na token FTT
Alameda a väzba na token FTT. Zdroj: Shutterstock.com/Jaiz Anuar

Novo uniknuté informácie o súvahe kryptomenového giganta otvárajú mnohé otázky. Investori, ktorí majú peniaze v ich tokene, by mali určite zbystriť pozornosť. Uniknutá súvaha spoločnosti Alameda obsahuje 3,66 miliardy dolárov vo forme odomknutých tokenov FTT v rámci burzy FTX a záruky v hodnote 2,16 miliardy dolárov.

Generálna riaditeľka Alameda Research, Caroline Ellison, tvrdí, že tieto uniknuté informácie sú len čiastočné a neponúkajú celkový obraz. Súvaha ukazuje celkovo 14,6 miliárd dolárov v aktívach a približne 8 miliárd dolárov v pasívach, ktoré zahŕňajú pôžičky v hodnote až 7,4 miliardy dolárov.

Táto súvaha je plná tokenov FTT vydaného burzou, ktorá poskytuje držiteľom zľavu z poplatkov za obchodovanie na svojom trhu. Ukazuje to, že obchodný gigant Alameda z veľkej časti stojí na základoch mince, ktorú vynašla sesterská spoločnosť. Táto situácia je dôkazom toho, že väzby medzi FTX a Alamedou sú nezvyčajne úzke.

Ellison na Twitteri uviedla, že súvahe chýbajú aktíva v hodnote ďalších niekoľko miliárd dolárov:

Súvaha obsahuje niekoľko našich najväčších dlhých pozícií. Samozrejme, máme zaistenie, ktoré nie je kótované. Vzhľadom na sprísnenie v oblasti kryptomenových úverov v tomto roku sme už väčšinu našich pôžičiek vrátili.“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Binance reaguje predajom FTT

Napriek obhajobe zo strany riaditeľky Alamedy, generálny riaditeľ Changpeng Zhao (CZ) povedal, že Binance začne predávať tokeny FTT v dôsledku nedávneho odhalenia, ktoré vyšlo najavo. CZ ale neodhalil, koľko tokenov sa chystá predať. Ešte minulý rok Binance dostala približne 2,1 miliardy dolárov v hodnote BUSD a FTT ako súčasť odchodu burzy z akcií FTX. Ellison na to reagovala a ponúkla, že odkúpi podiely FTT od Binance za 22 dolárov za token. Aká je ale trhová cena?

FTT/USD
FTT/USD. Zdroj: TradingView

Ako vidíme na grafe vyššie, cena sa momentálne obchoduje presne za hodnotu 22 dolárov ako ponúkla Ellison, no FTT kleslo už o 15 % len za 3 dni a zdá sa, že v páde pokračuje. Jasne to vidieť aj na zvýšení objemov, ktoré dosiahli najvyššie úrovne od januára 2022. Je predpoklad, že tieto správy spôsobia pokles ceny pod support, na ktorom práve stojí.

Mohlo by ťa zaujímať: Ďalšia veľká spolupráca je na svete! Technologický gigant Google bude podporovať blockchain Solana

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance