Kryptomenová burza nezvládla nápor a ukazovala nulové zostatky na účtoch

  • Počas nedávneho rastu Bitcoinu hlásila burza Coinbase technické problémy
  • Klientom ukazovalo nulový zostatok na účtoch
  • Burzy v tomto roku zaznamenajú zvýšený objem obchodov
Novinky Technické problémy Coinbase
Technické problémy Coinbase. Zdroj: shutterstock.com/rarrarorro/Ground Picture
BITmarkets BITmarkets

Keď Bitcoin prekročil v stredu 64 000 dolárov, boli sme svedkami najmohutnejšieho vzostupu od posledného bullrunu. Zároveň cena prekonala najvyššiu úroveň od októbra 2021. Táto obrovská volatilita spôsobila, že kryptomenová burza Coinbase čelila technickým problémom, uvádza správa Coinjournal.

Coinbase hlásil technické problémy

Po tom, čo Bitcoin stúpol na 64 000 dolárov, cena ihneď krátkodobo klesla pod 59 000 dolárov. Boli sme svedkami zlikvidovania viac ako 100 miliónov dolárov len za hodinu. Za 24 hodín došlo k likvidácii v hodnote približne 630 miliónov dolárov, pričom shortové pozície z toho tvorili 355 miliónov dolárov.

V čase tohto poklesu hlásili používatelia burzy Coinbase technické problémy so svojimi účtami. Konkrétne stav účtu ukazoval hodnotu nula. Podpora Coinbase verejne priznala problémy a poznamenala, že na vyriešení urýchlene pracuje. Generálny riaditeľ Brian Armstrong uznal prudký nárast návštevnosti po cenovom raste Bitcoinu.

Stáva sa, že používatelia rôznych búrz môžu niekedy zaznamenať nulový zostatok na účte aj napriek tomu, že tam prostriedky majú. Deje sa to predovšetkým na menších burzách a niekedy platforme trvá dlho, kým zaktualizuje váš stav zostatku. To isté platí aj pre otvorené pozície. Toto sú ale záležitosti, ktoré závisia do značnej miery od serverov danej burzy.

95%

Bitcoin vyrástol za posledný rok o 150 %.

Začni aj ty zarábať na raste.

Sponzorovaný obsah

Záujem o obchodovanie sa stupňuje

Bitcoin zrejme začal novú fázu bullrunu, v ktorej bude dynamika značne rýchlejšia ako v roku 2023. Zároveň sa ale začína špekulovať nad tým, že sme na počiatku altcoinovej sezóny. Je tak zrejme iba otázka času, kedy zisky Bitcoinu predbehnú altcoiny. Zatiaľ ale kráľom ostáva Bitcoin.

Rast ceny podporujú spotové bitcoinové ETF, do ktorých prúdia stále nové miliardy dolárov. Podľa Blockworks stále vedie Grayscale s 23,76 miliardami dolárov vďaka skonvertovanému bitcoinovému trustu. Na druhom mieste je Blackrock (6,65 miliardy dolárov) a treticu uzatvára Fidelity (4,73 miliardy dolárov). Z dlhodobého hľadiska zrejme Blackrock a Fidelity obehnú Grayscale už len minimálne z dôvodu nižších poplatkov.

Očakávania investorov z hľadiska cenových predpovedí sa čoraz viac stupňujú a kryptomenové burzy zrejme čaká rušný rok. Napriek dočasným zvýšeným objemom ale stále platí, že množstvo Bitcoinov na burzách je z roka na rok stále menšie a obchodníci uprednostňujú alternatívy.

Mohlo by ťa zaujímať: Cena Bitcoinu prekročila hranicu 60-tisíc dolárov

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: CoinjournalTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.