Kryptomena týždňa: Solana sa približuje k lukratívnej cenovej oblasti

Analýzy Kryptomena týždňa: Solana sa približuje k lukratívnej cenovej oblasti
Kryptomena týždňa: Solana sa približuje k lukratívnej cenovej oblasti. Zdroj: https://www.shutterstock.com/FellowNeko
Wallstreetpepe PC banerWallstreetpepe ICO mobil baner

Celý kryptomenový trh sa nachádza v prudkom poklese, ktorý začal Bitcoinom. Spolu s BTC klesli aj najznámejšie kryptomeny z top 10 kryptomien podľa trhovej kapitalizácie. Solana, ktorá sa v čase písania článku nachádza na 9 mieste, klesla tiež a blíži sa k cenovo lukratívnej oblasti.

Solana mieri k supportu

V čase písania tohto článku sa token SOL obchoduje za 26,6 dolára. Trhová kapitalizácia klesla podľa portálu Coinmarketcap o 16,73 % a cena tokenu je už 90 % od svojho ATH. Na grafe môžeme vidieť, ako sa kryptomena približuje k významnému supportu na hladine okolo 25 – 13 dolárov. Tu sa Solana nachádzala v marci a apríli v roku 2021.

V prípade ďalšieho poklesu na trhoch, ktoré možno očakávať, keďže investori a analytici predpokladajú viac medvedí scenár na najbližšie mesiace, môže SOL klesnúť na spomínaný support. V týchto hladinách možno očakávať silnejšiu nákupnú silu zo strany býkov. Ak sa tu Solana nezastaví, možno počítať aj s horším scenárom, ktorý by strhol SOL oveľa nižšie, teda do zóny, kde nemáme žiadny významný support a cena môže klesnúť na 3 alebo 2 doláre. Ak sa makroekonomické fundamenty nezmenia, aj tento scenár je v hre.

Graf: SOL/USDT. 1D.

Graf: SOL/USDT. 1D. Zdroj: Tradingview

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Bitcoin prežíva nepretržitý pokles už viac ako 10 týždňov. Aké sú príčiny?

Fundamenty Solany

Solana napriek poklesu patrí medzi popredné blockchainy, ktoré vznikli ako priama konkurencia voči kryptomene Ethereum. Rýchlosť transakcií, priepustnosť, nízke poplatky, DeFi a ekosystém decentralizovaných aplikácií Solany mali konkurovať Ethereu. Od polovice augusta do polovice septembra Solana parabolicky rástla. No už v tom čase sa začali ukazovať problémy s transakciami a výpadkami siete. Odstavenie siete sa zopakovalo už niekoľkokrát a trvalo aj viac ako 24 hodín, čo je zlý signál pre používateľov siete.

Blockchain je však stále vo vývoji rovnako ako celý sektor kryptomien. Komplikácie so sieťou sa môžu časom zlepšiť, čo je jedno z dôležitých kritérií, podľa ktorých bude v budúcnosti kvalita projektu posudzovaná. Súčasná cena je preto lukratívna pre investorov, ktorí sledujú dlhodobý investičný horizont.

Čítaj ďalej: World Bank znížila prognózu globálneho rastu, varuje pred stagfláciou

txbOkazio mobil