Kryptomena týždňa: Nervos Network – projekt, ktorý nakupujú fondy a inštitúcie
Kryptomena týždňa: Nervos Network – projekt, ktorý nakupujú fondy a inštitúcie. Zdroj: https://www.shutterstock.com/ karnoff

Messari, spoločnosť špecializujú sa na analýzu blockchainových dát, nedávno publikovala správu, ktorá obsahuje zoznam kryptomien nakupovaných fondmi a inštitúciami. Popri Bitcoine a Ethereu, ktoré nie sú do zoznamu započítané, boli na prvom mieste altcoin Polkadot, na druhom mieste Oasis Network (viac tu) a na treťom nie moc známa kryptomena Nervos Network. Keďže ide o relatívne nový projekt, o ktorý prejavujú záujem fondy a inštitúcie, je na mieste sa pozrieť na kryptomenu bližšie.

Nervos Network

Nervos Network je open source verejný blockchainový ekosystém a súbor protokolov, ktoré vytvárajú základ pre univerzálnu verejnú sieť podobnú internetu. Takto je definovaný projekt na oficiálnej stránke. Ide o projekt druhej vrstvy, ktorý ponúka možnosť budovania decentralizovaných aplikácií (dApps), funguje na algoritme Proof of work a poskytuje efektívnu škálovateľnosť, interoperabilitu a inteligentné kontrakty.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: TOP 5 najrýchlejšie rastúcich technologických akcií

Jeho jedinečný krypto-ekonomický model je navrhnutý tak, aby lepšie zosúladil záujmy používateľov, vývojárov a ťažiarov v porovnaní s blockchainom prvej generácie. Natívnym tokenom siete je token CKB, ktorý predstavuje jednotky na ukladanie údajov o stave hospodárenia v rámci siete. Komplexné zhrnutie popisu projektu nájdete v tomto odkaze.

Graf: CKB/USD. 1D.
Graf: CKB/USD. 1D. Zdroj: Tradingview

Projekt bol spustený v roku 2018. V súčasnosti sa nachádza na 168. mieste v rebríčku kryptomien podľa trhovej kapitalizácie. Maximum dosiahol CKB 31. marca v roku 2021. Vtedy cena CKB vyletela na 0,04412 dolára. V čase písania článku sa token obchoduje za 0,003351 dolára a od svojho maxima je vzdialený 92 %. Fondy a inštitúcie token nakupovali v druhom kvartáli roku 2022, teda v čase veľkých poklesov na trhu. Pri kúpe za aktuálnu cenu by po dosiahnutie svojho maxima urobil token zhodnotenie 10x.

Čítaj ďalej: TOP 5 kryptomien, ktoré nakupovali fondy a inštitúcie posledné tri mesiace