[Krátka správa] Dôvody dnešnej korekcie

0
bitcoin fall dump bicycle

Aké sú dôvody dnešnej korekcie?

Pravdepodobne ste si všimli, že dnes to s kryptomenami nevyzerá dvakrát ružovo. Bitcoin je oproti včerajšku v 6% poklese, Ethereum dokonca padlo o 16%, Litecoin o 16%, NEO o 36,5%… Dnes sa nám všetko pekne červená. Stačí sa pozrieť na stránku coinmarketcap.com.

Čo sa teda deje? Nuž, máme hneď niekoľko dôvodov dnešného poklesu. Po prvé, trh s kryptomenami šesť dlhých týždňov neustále rástol. Hodnota väčšiny kryptomien bola prinajmenšom prehnaná. Po druhé, Čína dnes spravila významný krok proti kryptomenám.

Za všetko môže čína?

Všetky ICO (Initial Coin Offering) sú v Číne až do odvolania zakázané. To znamená, že zbierať peniaze formou predaja vlastnej kryptomeny odteraz (iba v Číne) nie je dovolené. Toto rozhodnutie zasiahlo hlavne NEO, ktoré padlo na niekoľkotýždňové minimum. Zastavilo sa až na 20$ supporte. Odporúčanie majiteľom tejto kryptomeny je – HODL, prípadne ešte dokúpte. Nečakajte však super-rýchle zisky.

O zákaze ICO napísali snáď všetci. Táto informácia sa objavila aj na weboch, ktoré sa bežne o kryptomeny nezaujímajú. Málokto však zmienil aj ďalšie „novinky“ z Číny.

  • Všetky ICO, ktoré práve teraz prebiehajú sa musia okamžite zastaviť a vyzbierané kryptomeny sa musia vrátiť investorom.
  • Burzy s kryptomenami nesmú ponúkať trading párov typu fiat/kryptomena – teda prevod medzi kryptomenami a štátnymi menami je odteraz zakázaný
  • Finančné inštitúcie, ktoré nie sú banky nesmú ponúkať finančné služby (aj v ich krypto forme)

Ergo, je toho trochu viac. Podobných čínskych útokov na kryptomeny však už bolo veľa a všetky skončili rovnako.

Nervozita na ázijskom trhu

Ázijský trh začal včera klesať kvôli úspešnému severokórejskému testu vodíkovej bomby. Juhokórejský KOSPI index padol o 0,72%, japonský Nikkei 225 index dokonca o 0,9%, ASX 200 je takmer pol percenta v mínuse a Šanghajský kompozitný index klesol o 0,03%. V porovnaní s dnešným krypto-pádom to je nič, no podobné poklesy index fondov sa rozhodne nevidia každý deň. Investori sa utiekajú ku bezpečným komoditám typu zlato či striebro. Nervozita na väčšine ázijských trhov narastá a je hlúposť myslieť si, že kryptomien sa to netýka.

Nerobte paniku

Tak ako tak, dnešná korekcia je ešte stále „v norme“ a zatiaľ nie je nutné panikáriť. Rast za posledné dva týždne bol naozaj neudržateľný a z dlhodobého hľadiska stále stúpame.

Bitcoin

bitcoin graf 4.9.2017 long term

Bitcoin dnes vypadol zo stúpajúcej trendovej línie. Najbližší support môžeme hľadať v okolí 4000$ a je málo pravdepodobné, že pôjdeme ešte nižšie.

Ethereum

ethereum graf 4.9.2017 long term

Ethereum v posledných dňoch zaznamenalo hlboký pokles a narazilo až na kľúčoví support v okolí 270$. Podľa rýchlosti pádu však môžeme očakávať relatívne rýchlu čiastočnú konsolidáciu.

Litecoin

litecoin graf 4.9.2017 long term

Litecoin má v poslednej dobe poriadne volatilné obdobie. Najprv kľúčový breakout nad 50$, rýchle stúpanie takmer až na 100$ a následný pád. Aj Litecoin prerazil krátkodobý stúpajúci trend a momentálne už testuje kľúčový support na 60$.

Nezmeškajte novinky zo sveta kryptomien a sledujte nás na facebooku

Disclaimer: Tento článok neberte ako finančné poradenstvo. Pri investovaní premýšľajte vlastnou hlavou, nerobte unáhlené rozhodnutia plné emócií a vždy si nastavte stoploss!

Zdroj: facebook – príspevok Richarda Otýpku

Leave a Reply

Pridať prvý komentár

avatar
  Subscribe  
Notify of