Koronavírus má silný dopad na ekonomiku – Pozrite si, čo všetko spôsobuje!

1

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

Šírenie koronavírusu, ktoré si vyžiadalo desiatky životov a nakazilo stovky ďalších ľudí, vnáša neistotu na trhy globálnej ekonomiky.

V Ázii epidémia obmedzila oslavy Nového lunárneho roka, keďže Peking a predstavitelia svetového zdravotníctva sa snažia obmedziť jeho šírenie zavedením karantény a zrušením letov, čo ovplyvnilo 35 miliónov ľudí. V USA Centrum pre kontrolu chorôb identifikovalo najmenej 2 domáce prípady a monitoruje ďalších 63.

Investori zareagovali predajom aktív v Ázii. Trhy v pevninskej Číne boli zatvorené a budú sa otvárať budúci týždeň. Obchodovanie v Hongkongu sa ukončí v pondelok a utorok.

Brad Loncar, biotechnologický investor povedal spoločnosti Yahoo Finance:

„Myslím si, že investori v Ázii predávali akcie, aby sa v prípade, keď sa to vymkne spod kontroly nezasekli, ale na druhej strane očakávam úľavu, keď sa to, dúfajme, ukáže až nie také zlé, ako sa obávajú.“

„Skôr obmedzený“ vplyv

Analytici však očakávajú, že najmenší účinok sa prejaví v odvetví voľného času. Lety sú zrušené a cestovné plány sa odkladajú.

V piatok spoločnosť McDonald’s (MCD) oznámila, že pozastaví podnikanie vo Wuhan a okolitých mestách.

Ekonomickí pozorovatelia upozorňujú, že Čína – epicentrum vírusu – a jej regionálni partneri nesú zodpovednosť za šírenie choroby. Reakcia bola relatívne utlmená na amerických akciových trhoch po tom, čo bol tento týždeň nahlásený prvý prípad v USA.

Prístup do našej VIP skupiny, k signálom a kurzom obchodovania teraz ponúkame so zľavou 50%, tak neváhajte a využite to. Akcia platí do konca veľkej noci!

>>>Získajte Trading11 signály, analýzy a kurzy<<<

Centrum pre kontrolu chorôb vyhlásilo, že riziko pre obyvateľov USA je nízke. Prvý potvrdený pacient z USA v Seattli sa zotavuje. Medzitým sa farmaceutické spoločnosti pretekajú o vývoj vakcíny alebo liečby vírusu. Je však pravdepodobné, že pred odrazením hrozby nebude nič pripravené.

Elevated perspective on a busy city street
Zvýšená možnosť nákazy na rušnej ulici. Zdroj: www.yahoo.com

Záhadné ochorenie vyvolalo paralelu s epidémiou závažného akútneho respiračného syndrómu (SARS) z rokov 2002 – 2003, ktorá vyvolala krátku paniku investorov.

Jay Bryson, hlavný ekonóm Wells Fargo, tento týždeň napísal:

„Počet ľudí nakazených nedávnym vírusom je dosť obmedzený v porovnaní s hlavnými pandémiami minulých alebo dokonca bežných chorôb.“

Odkazoval na americkú chrípkovú sezónu, ktorá si vyžiadala najmenej 6 600 životov – oveľa viac ako odhadovaných 26 ľudí, ktorí zomreli na koronavírus v Číne.

„Relatívne krátkodobá, ale vypuknutie malo za následok stovky úmrtí a stratu najmenej 40 miliárd dolárov pre globálnu ekonomiku.“

Nákupy a reštaurácie by mohla zasiahnuť znížená aktivita v regióne, pretože čínski zdravotnícki úradníci varujú pred trávením času na verejných priestranstvách.

Najväčší dopad pravdepodobne pocítia cestovné obmedzenia v okolí mesta Wuhan, čo je hlavnou dopravnou tepnou Číny.

Čo čítať ďalej?

Zaznamenali sme BTC transakciu v hodnote $1 miliardy! Niečo sa chystá?

Zdroj:
yahoo.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
meter

Unika ti pointa tej paniky. Koronavirus má úmrtnosť 30 – 40 % a je vysoko nákazlivý zatiaľ čo chrípka je hodne pod 1%