Korekcia Bitcoinu ešte neskončila! Tvrdí on-chain analytik. Ako hlboko môžeme padnúť?

0

Dnes sme informovali o slušnom prepade Bitcoinu. Ešte včera dosiahol tohtoročné maximum na cene 19 480 $ a dnes už padá. Dvakrát sa dokonca dotkol cenovej hladiny 16 350 $, z na ktorej sa teraz vytvára menší support.

Vieme presne čo spôsobilo pád Bitcoinu o 3000 $ – Inštitúcie na ňom prerobili miliardy!

Držte si klobúky, korekcia Bitcoinu ešte len začína!

Dump začali, ako inak, veľryby. Tie za posledné tri dni na burzy poslali tisícky Bitcoinov. Ukazuje to indikátor od CryptoQuant. Tento indikátor sleduje pohyby na blockchaine a ukazuje, koľko BTC priteká na burzy.

All Exchanges Inflow Mean
All Exchanges Inflow Mean – CryptoQuant

CEO spoločnosti CryptoQuant na svojom Twitteri varuje, že korekcia nekončí. V posledných hodinách totiž zaznamenal ešte väčší prílevu Bitcoinov na burzy. Je evidentné, že veľryby a retail investori predávajú. Mnoho ľudí nakupovalo ešte v septembri za 10-11 tisíc dolárov a niet divu, že pri takýchto prepadoch radšej vyberajú zisky. Kto vie, ako hlboko ešte zájde táto korekcia.

Ako hlboko nakoniec Bitcoin padne?

Finálnu hĺbku korekcie sa pokúsil odhadnúť trader CryptoKea. Na svojom Twitteri ukázal graf Bitcoinu spolu so špeciálnym indikátorom. CryptoKea upozorňuje, že sa nachádzame na vrchu žltého kanálu, ktorý v minulosti slúžil ako rezistencia. Bitcoin ho prerazil iba počas tých najväčších bullrunov.

Vrchol bullish kanálu pôsobí ako silná krátkodobá rezistencia aj počas UPtrendov. Hlavne v roku 2016 a v prvej polovici 2017. Bitcoin sa teraz nachádza v podobnej situácii, ako v roku 2016. Je teda veľmi pravdepodobné, že teraz klesne ku spodnej hrane žltého kanálu, kde bude následne niekoľko týždňov konsolidovať. Ak sa bude história opakovať, Bitcoin nakoniec vytvorí korekciu o 30-50%. Padnúť by teda mohol na 10-14 tisíc dolárov.

Chcete vedieť náš názor na trh s kryptomenami? O 20:00 sme začali streamovať a rozoberáme Bitcoin, Ethereum, XRP a ďalšie altcoiny. Pozreli sme sa aj na akciové trhy. Tak sa poďte pripojiť!

A nezabudnite sa prihlásiť na odber kanálu BitLink, nech neprídete o naše video-spravodajstvo.

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre