Staking Ethereum 2.0

Staking je jedna z foriem, ako pasívne zarábať na kryptomenách. Zrejme jeden z najpopulárnejších a najvyužívanejších spôsobov je staking na Ethereum 2.0.

Staking na ETH 2.0

Kontrakt na staking Ethereum 2.0 je aktuálne najväčším držiteľom ETH. Po poslednom londýnskom hard forku sa počet ETH v obehu bude naďalej znižovať, čím porastie dopyt.

Môže ťa zaujímať: Analýza ETH, SOL – Ethereum stagnuje, zatiaľ čo trend Solany slabne

Podľa posledných správ portálu Etherscan disponuje najväčším zostatkom ETH práve kontrakt Ethereum 2.0, ktorý drží 6,9 milióna ETH s približnou hodnotou 21,3 miliardy USD. V tesnom závese je účet Wrapped Ether, ktorý hodluje 6,7 milióna ETH s hodnotou 20,6 miliardy USD.

„Tento fakt v podstate dokazuje, že je tento druh stakingu neuveriteľne populárny,“ uviedol Ben Edgington, jeden z hlavných majiteľov ConsenSys.

Prechod na ETH 2.0 a ďalšie novinky

Prechod na sieť Ethereum 2.0 je jednou z najočakávanejších udalostí vo svete kryptomien.

„Zvyšujúca sa dôvera vkladaná do Ethereum Foundation predurčuje úspešné dokončenia a spustenie projektu,“ uviedol Tim Ogilvie, riaditeľ spoločnosti Staked, ktorá výrazne podporuje investorov, ktorí svoje prostriedky vkladajú do ETH.

„Sieť Ethereum 2.0 bude určená aj na presun hodnoty do blockchainu Beacoin Chain, ktorý bude slúžiť ako základná vrstva proof-of-stake,“ uviedol Lex Sokolin, hlavný ekonóm ConsenSys.

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu! Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Podmienky pre staking

Z hľadiska povinných podmienok, ktoré predstavuje staking, môže byť minimálny vklad 32 ETH značne obmedzujúci pre používateľov, ktorí nedisponujú takýmto obnosom. Je to však potrebné. Na to, aby sa používatelia stali plnohodnotnými validátormi, musia vložiť minimálne 32 ETH.

Najvyužívanejšie vklady ETH. Zdroj: Nansen
Najvyužívanejšie vklady ETH. Zdroj: Nansen

Z tohto dôvodu je možné uprednostniť vklad ETH prostredníctvom burzy alebo rôznych decentralizovaných finančných inštitúcií.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance