[ALTCOIN HUNT 6]: Quant Network – Nástupca Ripple a XLM

0

„Momentálne prechádzame úplným technologickým zlomom. Nadchádza obdobie internetu 4.0, ktorý nazývame „Internet of Trust“ (Internet dôvery). Podarilo sa nám prepojiť blockchainový svet s HTML1.0 a spojiť všetky možné blockchainy pomocou našej technológie zvanej „Overledger“. Môžeme poskytovať webový obsah v HTML naprieč množstvom rôznych sietí a nepotrebujeme k tomu webové servery, databázy a tak ďalej… Navyše, ešte len začíname.“ Gilbert Verdiana, Quant CEO

Úvod

Prepojiť blockchainový svet a pripraviť pre svet úplne nový web založený na trustless povahe blockchainu?

To znie rozhodne zaujímavo a presne o to sa snaží jeden z veľmi nádejných, avšak zatiaľ neznámych projektov, Quant Network.

Projekt Quant bol založený v Švajčiarsku v priebehu októbra 2017. Spoločnosť si počas tejto doby nechala patentovať technológiu zvanú Overledger. Overledger bol ako technológia koncipovaný už počas marca 2017.

Overledger je operačný systém umožňujúci komunikáciu medzi ľubovoľným počtom rôznych blockchainov.

Tokenomika projektu Quant

Projekt bol oficiálne naštartovaný počas úspešného ICO, ktoré sa uskutočnilo v prvom kvartáli roku 2018.

Počas ICO sa od investorov získalo celkovo 11 miliónov USD.

Investorom bolo následne distribuované 9,7 mil. tokenov QNT z celkovej zásoby 45 467 mil. QNT. Následne bolo „spálené“ celkom 30 mil. QNT.

Teraz sa teda celková zásoba tokenov skladá zo 14,5 mil. QNT, pričom 4,5 mil. QNT je vo vlastníctve tímu Quant.

Ako vidíte, ide o takzvaný low-supply coin bez inflácie, čo je pre potenciálnych investorov pochopiteľne zaujímavá metrika projektu.

quant network altcoin hunt
quant network altcoin hunt

Quant Network – Základné fakty o projekte

Hlavným cieľom Quant Network je poskytnúť technológiu Overledger, ktorú môžu ľubovoľní klienti využiť na facilitáciu bezproblémovej komunikácie medzi jednotlivými DLT (blockchain) systémami. Quant sa teda chce stať prvým blockchainovým operačným systémom na svete.

„Naša technológia Overledger úspešne vyriešila problém komunikácie medzi jednotlivými blockchainovými systémami. Overledger bezpečne odstraňuje bariéry medzi blockchainmi a konečne umožňuje odomknúť pravú silu blockchainovej technológie pomocou ich prepojenia. Vo výsledku dochádza k evolúcii možných Dapps (decentralized application) na Mapps (multichain applications).“

O vyriešenie problému prepojenia jednotlivých blockchainov sa snažia aj ostatné projekty zo sféry kryptomien, napríklad ICX alebo AION. Žiadny z nich však zatiaľ k problematike nepristúpil z takého uhla ako Quant so svojou prepojovacou technológiou Overledger.

„Overledger je technológia skladajúca sa z troch riadkov kódu, pomocou ktorej umožníme jednoduchú spoluprácu medzi svetovými blockchainmi.“

Quant Network – Tím a hlavní aktéri projektu

Hneď na začiatku musíme spomenúť absolútne svetovú triedu cez novodobé technológie a zabezpečenie sieťových systémov, CEO spoločnosti Quant Network, Gilberta  Verdiana.

Okrem toho, že Gilbert je vedúcim projektu Quant, je tiež jedným z hlavných predsedov národného výboru pre blockchainové technológie Spojeného kráľovstva. Ďalej Gilbertove skúsenosti zahrňujúce takmer 20 rokov praxe v informačných systémoch a zabezpečeniach systémov na vládnych úrovniach.

Ďalším významným aktérom je tu Colin Paterson, CTO a spoluzakladateľ spoločnosti Trudera, ktorá vytvorila a patentovala technológiu stojacu za vynálezom Overledger.

Nakoniec nemožno nespomenúť svetovú špičku Guya Dietricha, MD spoločnosti Rockefeller Capital.

Naprieč projektom Quant sa to talentom a profesionalizmom len tak hemží. Navyše, Quant momentálne expanduje do USA a neustále naberá nových profesionálov. Z expanzie môžeme pozorovať, že Quant ako projekt v blízkej dobe len tak nezmizne.

Partnerstvo s bankami spoločenstva SIA

Úplne bombastickým oznámením minulého týždňa bolo novo uzatvorené partnerstvo medzi projektom Quant a SIA, poprednou európskou spoločnosťou v oblasti platobných technológií a bankovej infraštruktúry.

SIA pomocou partnerstva s Quant Network plánuje otestovať a následne integrovať technológiu Overledger do privátnej infraštruktúry až 570 rôznych bánk po celej Európe.

Partnerstvom a plánom tohto kalibru sa zatiaľ nemôže chváliť ani hlavné „bankers coin“ XRP.  

Medzi ďalších prestížnych partnerov projektu Quant patrí Hyperledger, Nvidia, Pay.Uk a Amazon AWS.

Negatíva projektu

Jedným z mála a zriedka zmieňovaných negatív projektu Quant je pomerne fádna webová stránka. Na tej však tím priebežne pracuje.

Ďalšou kritikou je tu nedostatočne aktualizovaný roadmap, čo však tím vcelku dobre vynahradil tým, že všetko sľubované stihol ešte skôr, ako bolo pôvodne plánované.

Navyše Quant neočakávane oznamuje novinky typu partnerstva SIA, ktoré nečakali ani investori, ani všeobecne účastníci kryptomenového trhu.

Záver

Quant Network je nepochybne jedným z najnádejnejších novodobých hráčov na krypto trhu. Potenciálni investori by sa mali rozhodne porozhliadnuť po možných konkurentoch z oblasti blockchainovej interoperability (napr. AION) či blockchainových operačných systémov (napr. Elastos).

Hoci už teraz je jasné, že Quant má veľa čo ponúknuť…

Nenechajte si ujsť ďalšie diely seriálu Altcoin Hunt: sledujte nás

Tento článok má iba informatívny charakter. V žiadnom prípade nejde o finančné rady alebo navádzanie na investíciu. Pred investíciou si vždy zistite vlastné informácie a rozhodujte sa podľa vlastného uváženia.

Čítajte ďalej:

Altcoin Hunt 5: Nash (NEX) Exchange – Nástupca Binance a Coinbase

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Filip M.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of