[Fake news] Nie, Kórea nebude zatvárať krypto-burzy!

0

Klamlivé správy sa väčšinou šíria rýchlejšie, ako tie pravdivé. To sa potvrdilo aj dnes. Vnoci sa objavili fámy o tom, že Južná Kórea zakáže Bitcoin a zavrie všetky burzy s kryptomenami. Práve to je dôvod dnešného pádu. Väčšina coinov klesla o viac než 10%. 

Hodnota Bitcoinu na burze GDAX o polnoci dosahovala 15 500$, momentálne sa pohybuje okolo 14 000$ a minimum – 13 750$ – sme zaznamenali okolo obeda. Ethereum je na tom o niečo lepšie. Po týždňovej stagnácii na hodnote 750$ zaznamenalo 5% prepad a momentálne sa z neho už viac menej pozviechalo. Ripple predbehol Bcash a  po 10% raste sa usadil na treťom mieste v kapitalizácii. Bcash padol o 11% a ešte stále klesá.

Prečo Ripple vyskočil o 10%? To sa dozviete v našom článku.

Žiadne zákazy – iba regulácie!

Južná Kórea, samozrejme, žiadne zákazy nechystá. Tento krok by pravdepodobne nebol veľmi múdry. Po septembrových (září) zákazoch v Číne sa z nej stal najväčší krypto trh na svete. Burza Bithumb často vedie rebríček na coinmarketcap.com v množstve zobchodovaných kryptomien a aj ďalším kórejským zmenárňam sa darí.

Nie, nie, nie! Južná Kórea je ku kryptomenám priaznivo naklonená. Rozhodla sa nasledovať Japonsko a prikročiť k reguláciám. Tie vítajú aj spomínané burzy.

“Správne nastavené regulácie posilnia trh s digitálnymi kryptomenami a my ich vítame.”

Povedal hovorca Bithumbu.

A niet sa čomu čudovať. Na regulované burzy môžu vstúpiť aj inštitucionálni investori. To prinesie príliv nových peňazí do krypto-trhu a zníži jeho volatilitu. Je načase dospieť.

Rušiť sa budú iba vybrané účty

Súčasťou regulácií bude aj rušenie anonymných účtov na burzách a zmenárňach. Dôvodom je hlavne obmedzenie prania špinavých peňazí. Kórejské zmenárne tiež budú musieť opustiť cudzinci a nedospelí obchodníci.

Je škoda, že Kórea sa tak izoluje. Dá sa to však pochopiť. Vláda sa snaží zamedziť odlivu peňazí z krajiny.

Sledujte nás na facebooku.