555,55-karátový čierny diamant za kryptomeny
555,55-karátový čierny diamant za kryptomeny,zdroj: www.shutterstock.com/DiamondGalaxy

Enigma, 555,55-karátový čierny diamant, bude vystavená v Spojených arabských emirátoch a čoskoro sa bude dražiť. Britská aukčná spoločnosť diamant čoskoro spustí na predaj a záujemcovia si ho budú môcť kúpiť za kryptomeny!

Mohlo by ťa zaujímať: Indický premiér chce medzinárodnú spoluprácu v oblasti kryptomien!

Diamant za kryptomeny znie ako lákavá ponuka

Podľa údajov spoločnosti Sotheby’s je tento kúsok najväčším čiernym diamantom na svete a svojho času bol dokonca zaradený do Guinessovej knihy rekordov ako najväčší brúsený diamant. Čierne diamanty, nazývané aj carbonado, sú extrémne vzácne a nachádzajú sa v Brazílii a Strednej Amerike.

Sotheby, 277-ročná britská aukčná sieň, oznámila, že za tento exkluzívny kúsok bude prijímať okrem tradičných spôsobov platby aj tie moderné. Preto sa rozhodla akceptovať kryptomeny! Klient bude mať možnosť zaplatiť Bitcoinom (BTC), Ethereom (ETH) či stable coinom USDC.

Predstavitelia sa rozhodli vystaviť diamant na predaj pomocou kryptomien pre podobný úspech v minulosti. V júli roku 2021 sa im podarilo predať 101 karátový diamant pod názvom „The Key 10138“ za viac ako 12 miliónov dolárov v kryptomene na aukcii v Hongkongu.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Adopcia a populárnosť kryptomien narastá každým dňom

„Toto riešenie je pokračovaním nášho úsilia o vedúce postavenie na trhu vzhľadom na silnú komunitu a záujem o kryptomeny. Pevne veríme, že sa nám podarí prilákať potenciálneho kupcu tohto exkluzívneho diamantu,“ povedal Nikita Binani, špecialista na šperky Sotheby’s a vedúci predaja v Londýne.

Zdá sa, že Sotheby’s identifikovala novú skupinu ľudí a predajom vzácnych diamantov sa zameriava na „kryptomenových zbohatlíkov“. Hoci dve najväčšie kryptomeny ako BTC a ETH boli podporované už aj v predchádzajúcej aukcii diamantov, USDC je odteraz novým „prírastkom“.

Enigma sa bude dražiť v online predaji od 3. do 9. februára.

Čítaj ďalej: Crypto.com údajne prišlo pre hack o 15 miliónov v Ethereu