Je neskoro na nákup Bitcoinu?
Je neskoro na nákup Bitcoinu? Zdroj: shutterstock.com/Hi my name is Jacco

Bitcoin (BTC) naďalej zostáva najväčšou kryptomenou na svete, pričom si ho milióny ľudí držia vo svojom portfóliu v nádeji, že im zabezpečí nadpriemerné výnosy. V mnohých prípadoch sa BTC tiež upevnil ako transakčná mena a ponúka tak ďalšie možnosti pre kupujúcich a obchodníkov.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Ak sa rozhodnete investovať peniaze do akéhokoľvek projektu, je to vaše rozhodnutie, za ktoré beriete sami riziko. Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne robili sami rozbor každého projektu a investovali iba to, či si môžete dovoliť!

Bitcoin sa často označuje ako digitálna verzia zlata v neposlednom rade preto, že má so zlatom veľa spoločného. Existuje napríklad obmedzené množstvo zlata a podobne je na tom aj BTC. Vytvorených bude iba maximálne 21 miliónov tokenov.

Ďalšou spoločnou črtou zlata a Bitcoinu je to, že obe aktíva sa v krízach či situáciách na trhu s vysokou infláciou používajú na zaistenie investícií. Niekto by však mohol namietať, že v súčasnosti BTC ako ochranca proti inflácii nefunguje a virtuálna mena stále do značnej miery kopíruje akciový trh.

Je teda príliš neskoro na kúpu Bitcoinu?

Je potrebné zmieniť, že BTC, samozrejme, nie je žiadnym novým krypto-aktívom, čo môže prinášať výhody aj nevýhody. Token BTC má tendenciu byť menej volatilným, čo mu čoraz viac bráni zaznamenávať exponenciálne nárasty, ako to bolo v minulosti.

Protiargumenty častokrát spochybňujú užitočnosť BTC alebo jeho energetickú náročnosť pri ťažbe. Hlavným pozitívom však je, že je čoraz stabilnejší a čoraz viac používaný inštitucionálnymi investormi, čo má ďalší kladný vplyv na zníženie jeho volatility na trhu.  

Pre investorov, ktorí by radi časť svojho portfólia obohatili aj o krypto-aktíva po prvýkrát, môže Bitcoin predstavovať ideálnu možnosť. Pre tých, ktorí hľadajú vysoké výnosy a radi podstupujú ďalšie riziko, však určite existujú lepšie príležitosti.

Vývoj cien Bitcoinu od roku 2009

BTC bol uvedený na trh v januári 2009 a až vo februári 2011 hodnota tokenu presiahla 1 $. Medzi rokmi 2013 a 2014 hodnota tokenu narástla o 5 600 %. V tomto období začali vznikať prvé známe krypto-burzy, ktoré mnohí poznajú aj dnes. Jednou z najznámejších je burza Binance.

V ďalšom období medzi rokmi 2014 a 2020 Bitcoin zaznamenal niekoľko významných nárastov hodnoty, ktoré taktiež striedali významné korekcie.

V roku 2021 však zaznamenal neuveriteľný úspech, pretože dosiahol hodnotu takmer 69 000 $. Hodnota Bitcoinu teda za 10 rokov od roku 2011 narástla o viac ako 6,8 milióna %.

Predikcia ceny Bitcoinu pre roky 2023 až 2030

Pevne veríme, že Bitcoin môže stále priniesť pozitívne zhodnotenie v budúcnosti, myslíme si však, že nezopakuje už svoje významné nárasty tak, ako to bolo napríklad medzi rokmi 2020 a 2021. Na základe technickej a fundamentálnej analýzy by vývoj mohol vyzerať nasledovne:

  • Rok 2023 – FED bude naďalej pokračovať vo zvyšovaní úrokových sadzieb, vďaka čomu bude náročné pre BTC udržať si momentum. Cena by tak mohla do konca roka dosiahnuť 23 000 $.
  • Rok 2024 – v tomto roku by sme mali očakávať opätovné oživenie krypto-trhu, cena Bitcoinu by mohla dosiahnuť 37 600 $ za token.
  • Rok 2025 – aby si Bitcoin mohol naďalej udržiavať svoj status najlepšej kryptomeny vhodnej na dlhodobé investovanie, bude potrebná ďalšia akceptácia tejto meny finančnými inštitúciami. Ak bude úspešná, cena BTC by mohla do konca roka dosiahnuť hodnotu 59 800 $.
  • Rok 2030 – aj keď BTC nie je inovatívna kryptomena, určite bude benefitovať z rastu iných krypto-projektov. Odhad hodnoty na konci roku 2030 by sa tak mohol pohybovať okolo 90 000 $.

Kryptomeny, do ktorých zvážiť investíciu namiesto Bitcoinu

Pozrite sa na stručný prehľad top kryptomien na investovanie v roku 2023:

  • Dash 2 Trade – celkovo najlepšia kryptomena na investovanie, má tiež funkciu on-chain analýzy.
  • Calvaria – najlepšia play-to-earn hra s nízkymi poplatkami.
  • Fight Out – aktuálne najlepší token na nakúp vo sfére move-to-earn.

Dash 2 Trade ako najlepšia investícia v roku 2023

Dash 2 Trade je nový krypto-projekt, ktorý sme zaradili medzi top kryptomeny v roku 2023. Rozhodli sme sa tak preto, že okrem masívneho úspechu v predpredaji sa spolieha na inovatívne technológie. 

Token D2T z investícií vyzbieral už počas prvej fázy viac než  500 000 $. Táto hodnota sa dosiahla v priebehu necelých 24 hodín od spustenia predpredaja, čo tiež poukazuje na to, že investori vnímajú nesmierny potenciál tohto projektu.

Cieľom platformy je uľahčiť obchodovanie s kryptomenami. Platformu Dash 2 Trade navrhli obchodníci pre obchodníkov, vďaka čomu by mala byť používateľsky prívetivá. Okrem toho sa Dash 2 Trade chce zaradiť medzi top kryptomeny pre retailových investorov. Platforma poskytuje napríklad technické indikátory, signály a výkonné on-chain dáta či obchodné stratégie.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Ak sa rozhodnete investovať peniaze do akéhokoľvek projektu, je to vaše rozhodnutie, za ktoré beriete sami riziko. Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne robili sami rozbor každého projektu a investovali iba to, či si môžete dovoliť!