Intel píše requiem pre minerov – od nového patentu si sľubuje decentralizáciu ťažby

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Technológie napredujú rýchlym tempom. Pre distributed ledgers, vrátane blockchainu to platí dvojnásobne. Americký úrad pre patenty a ochranné známky uverejnil minulý štvrtok patent spoločnosti Intel, ktorý načrtáva metódu, ktorá by automaticky rozdelila a aktualizovala distributed ledgers (DLT) s procesorom, ktorý je schopný nezávisle overiť, či sú nové bloky platné a môžu byť pripojené k DLT.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

To je celkom odlišné od konvenčného miningu, ktorý funguje pre blockchain Bitcoinu. Ten sa spolieha na sieť konkurenčných uzlov pre overenie a zaznamenávanie transakcií výmenou za odmenu.

Tento nový spôsob validácie by vlastne znamenal úplnú decentralizáciu miningu.

Čo je podstatou nového patentu

Automatizovaná metóda na overenie záznamu bloku pre distributed ledgers zahŕňa prvý uzol validácie (FVN), ktorý prijíma blokový záznam z druhého uzla validácie (SVN). Záznam obsahuje digitálny podpis pre blokový záznam.

V reakcii na prijímanie blokového záznamu FVN automaticky získa identifikátor uzla SVN na základe digitálneho podpisu pre blokový záznam. Prvý uzol validátora používa identifikátor uzla SVN na určenie, či SVN patrí do skupiny na overenie, ktorá obsahuje FVN.

FVN používa atestačnú službu na určenie, či identifikátor uzla SVN patrí do uzla s dôveryhodným procesorom. FVN určuje, či bol digitálny podpis pre záznam bloku vytvorený s privátnym kľúčom, ktorý zodpovedá identifikátoru uzla SVN.

Môže vás tiež zaujímať: Technológie blockchain a distributed ledger – aký je medzi nimi rozdiel?

Problém škálovateľnosti

Pri diskusii o problémoch týkajúcich sa škálovateľnosti, s ktorými sa v súčasnosti stretávajú distributed ledgers, patentová prihláška tiež konštatuje, že distribuované knihy nemusia byť najefektívnejšou formou ukladania dát. Uvádza:

“Distribuované účtovné knihy majú neoddeliteľné problémy so škálovateľnosťou. Ak všetky validátory v DLS musia mať kópiu všetkých transakcií, všetky transakcie musia byť vysielané všetkým validátorom. Tieto vysielané transakcie vytvárajú veľmi veľký počet sieťových správ.”

Vysvetľuje najmä to, že niektoré z týchto distributed ledger systems (DLS) by mohli byť aj blockchainy, ale rozlišujú medzi týmito dvomi súvisiacimi technológiami.

Podľa patentu by museli byť fyzické procesory predprogramované s určitými parametrami na definovanie spôsobu validácie bloku.

Záver

Problémom škálovateľnosti sa dnes zaoberajú mnohé vývojové týmy. Neustále vidíme nové vylepšenia a forky, ktoré zvyšujú rýchlosť transakcií. Uvidíme, či sa táto nová metóda validácie uchytí v praxi. Ak áno, určite by to zásadným spôsobom ovplyvnilo mining, tak ako ho dnes poznáme.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.