Inštitúcie začali naplno shortovať Bitcoin! – Naposledy potom dumpol o 60%

0

Ako sme už mnohokrát spomenuli na tomto webe, Bitcoin sa nachádza na obrovskej križovatke. Už dva a pol mesiaca sa drží medzi 9-10 tisíc dolármi a nerobí žiadne zaujímavé pohyby. Pre obchodníkov je to veľmi stresujúce obdobie, pretože naozaj nie je jasné, ktorým smerom sa nakoniec vydá. Väčšina sa preto prikláňa k ďalšiemu prepadu.

A zdá sa, že v tichosti sa k bearish scenáru prikláňajú aj inštitucionálni investori. Podľa analýzy dát Bitcoin futures kontraktov z burzy CME, kde obchoduje Bitcoin väčšina inštitúcií, sa na platforme nahromadilo množstvo shortov. Celkovo už bolo otvorených viac než 2000 kontraktov.

HODLeri vytrollovali BTC hatera Petra Schiffa – Poučí sa konečne?

CME BTC futures shorts

Shorty indikujú krátkodobé pohyby – Dlhodobo je však Bitcoin bullish!

To je veľmi dôležité, keďže naposledy v podobnej situácii Bitcoin nevydržal tlak a behom týždňa sa prepadol o 60%. V marci 2020 však zaúradoval aj koronavirus, ktorý spustil paniku na všetkých trhoch a stiahol so sebou aj akcie, komodity, či vzácne kovy ako zlato alebo striebro.

Tak ako tak, je dobré vedieť, že inštitúcie sú bearish. Môžeme z toho odvodiť, že nás skutočne s najväčšou pravdepodobnosťou čaká pohyb smerom dole. To je však iba krátkodobý pohľad na Bitcoin. Z dlhodobého hľadiska sme stále bullish, čo dokladá aj dlhodobá akumulácia coinov inštitúciami. Napríklad Grayscale fond sa za posledných 12 týždňov nafúkol o viac než 65 000 BTC – viac než polovica všetkých vyťažených mincí. Pokrýva tak veľkú časť inflácie.

Grayscale Bitcoin trust - nákupy vs. inflácia BitcoinuNákupy Grayscale Bitcoin Trustu vs. inflácia Bitcoinu

A Grayscale je iba jeden z mnohých BTC fondov určených pre inštitucionálnych investorov. Mnoho hedge-fondov z Wall Streetu si svoje BTC spravuje bez pomoci sprostredkovateľa.

Je čas zobrať si úver na bývanie – Banky zmierňujú dočasné opatrenia
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre