Inštitúcie očakávajú historické maximum! Rekordný open interest na burzách s derivátmi

0

Cena Bitcoinu zatiaľ nedokázala prekonať historické maximum 19 906 $ a po včerajšej  korekcii veľa traderov očakáva, že ten finálny pohyb nastane až niekedy v roku 2021. Bitcoin sa z 19 480 $ prepadol na 16 320 $. Následne sa vytiahol späť nad 17 000 $, ale dnes už opäť klesá. Tento prepad odpálili veľryby, ktoré v posledných troch dňoch na burzy posielali obrovské objemy Bitcoinov. Výpredaje nakoniec odpálili prvé stoplossy a likvidácie long pozícií, čo spôsobilo kaskádový efekt.

Vieme presne, čo spôsobilo pád Bitcoinu o 3000 $

Open Interest na BTC Futures trhoch svedčí o inštitucionálnom záujme o Bitcoin

Trpeli aj trhy s derivátmi. Inštitúcie včera prišli o miliardy. Iba na burze CME boli zlikvidované pozície v hodnote 1,8 miliardy dolárov. Open interest na trhoch s Bitcoin Futures však naznačuje, že inštitucionálni investori sa korekcie nezľakli a ďalej držia svoje pozície.

Agregovaný Open Interest na futures trhoch je podľa platformy Skew na historickom maxime. Inštitúcie držia pozície v celkovej hodnote 7,4 miliardy dolárov, z toho $1,1 miliardy je na regulovaných trhoch najväčšej derivátovej burzy na svete CME.

Agregovaný Open Interest Bitcoin futures kontraktov - Skew
Agregovaný Open Interest Bitcoin futures kontraktov – Zdroj: skew.com

Tento trh za posledných šesť mesiacov narástol na dvojnásobok, čo jasne ukazuje, že záujem inštitúcií o Bitcoin je obrovský. Najväčší rast objemu otvorených pozícií sme zaznamenali za posledných sedem týždňov, čo koreluje s rastúcou cenou Bitcoinu.

Obchodujete s kryptomenami? V tom prípade si nenechajte ujsť našu BLACK Friday akciu. Prístup do našej VIP skupiny teraz môžete získať so zľavou až 75%! Získate tak pravidelné analýzy Bitcoinu a 10-15 altcoinov týždenne.

>>>Pozrieť si ponuku<<<

Open Interest na trhu s opciami je na historickom maxime

O záujme inštitúcií o Bitcoin svedčí aj historické maximum na trhoch s BTC opciami. Zmenárne dnes podľa platformy Skew otvorili na novom high a prvýkrát v histórii atakujú hranicu 5 miliárd dolárov.

Open Interest na trhu s BTC opciami - Zdroj: skew.com
Open Interest na trhu s BTC opciami – Zdroj: skew.com

Tento trh jednoznačne dominuje burza Deribit, ktorá je zodpovedná za väčšinu otvorených pozícií (4 miliardy). Na regulovanom CME trhu je to „iba“ 326 miliónov. Najväčší záujem o BTC opcie bol na CME na konci júna, keď open interest dosiahol 441 miliónov dolárov.

Korekcia Bitcoinu ešte neskončila! Tvrdí on-chain analytik. Ako hlboko môžeme padnúť?

Volume na trhu s Bitcoinom dosiahlo nové maximum

Rekord zaznamenalo aj volume spotových burzách. 24. novembra sme dosiahli nové historické maximum, keď sa podľa TradingView zobchodovali mince s celkovou hodnotou 29 miliárd dolárov. Odhadnúť skutočný objem na trhu je veľmi náročné, pretože väčšina zmenární má tendenciu falšovať čísla, no tieto dáta by mali byť relatívne presné.

Celkové volume za posledný týždeň dosiahlo 285 miliárd dolárov. To je o 11% viac, než v marci 2020, keď Bitcoin zaznamenal jeden z najväčších prepadov v histórii.

Trh s kryptomenami vyzerá aj napriek včerajšej korekcii veľmi zdravo. Ako sme spomínali včera na streame, v najbližších týždňoch môžeme očakávať ďalší pokles. Označili sme aj ideálnu nákupnú zónu. Ani hlbšia korekcia však nič nezmení na tom, že sme v býčom trhu a kryptomeny majú skvelo našliapnuté na rekordný rok 2021.

Očakávate v roku 2021 parabolický rast trhu s kryptomenami?

View Results

Loading ... Loading ...

Prihláste sa na odber kanálu BitLink, a tu je náš posledný stream:

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre