Tether má na krku 1,4-biliónovú žalobu – V razení mincí však pokračuje

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Spoločnosť Tether – ktorá je zároveň správcom rovnomenného stablecoinu – to v roku 2019 nemá ľahké. Ako leader na trhu so stabilnými kryptomenami má veľa nepriateľov. 4,2 miliardy USDT tokenov nenechajú chladného takmer nikoho. Ani generálneho prokurátora New Yorku, ktorý vyšetruje podozrivé transakcie medzi Tetherom a Bitfinexom, ani Kyla W. Roche a Velvela Freedmana, ktorí proti Tetheru vytvorili 1,4-biliónovú hromadnú žalobu.

Nie, nepomýlili sme sa. Podľa bodu 14 žaloby sú predbežné škody spôsobené Tetherom vyčíslené na neuveriteľných 1,4 biliónov dolárov (1 400 000 000 000 $).

Zastupujú tak všetkých ľudí, ktorí boli poškodení krypto-bublinou z roku 2017. Ako hlavného aktéra a entitu, ktorá je za bublinu zodpovedná, spoločnosť RocheFreedman LP označila Tether. Dva roky sa šuškalo o tom, že Tether svojimi manipuláciami cez burzu Bitfinex nafukoval Bitcoin. Teraz sa ukáže, nakoľko táto konšpirácia obstojí pred súdom.

Ani LEO token od sesterskej spoločnosti Bitfinex nie je v dobrej kondícii. Napriek dnešnému rastu trhu jeho cena stále klesá!

(článok pokračuje pod odkazom)

LEO token od Bitfinexu pod cenou – Je na vine vyšetrovanie Tetheru?

Problém je v tom, že Tether teoreticky neurobil nič zlé. Kryptomeny v USA ani vo väčšine „relevantných” krajín nie sú regulované a manipulácie s týmto trhom sú takmer na dennom poriadku (hlavne pri shitcoinoch).

Tether by mal mať dostatok kontaktov a prostriedkov na to, aby tento proces vyhral.

Razenie tokenov pokračuje a Bitcoin dnes stúpa

Spoločnosť Tether očividne žaloba neodstrašila a pokračuje v razení svojich tokenov. Nedávno do obehu vstúpilo viac než 12 miliónov nových USDT coinov.

A o pár hodín neskôr nasledovalo ďalších dvadsať miliónov.

Bitcoin včera klesol pod hladinu 8 000 $, no dnes sa už obchoduje za 8 200 $. Zaznamenal tak 2 – 2,5 % rast. Trh s altcoinmi je na tom podobne. Nechceme tým naznačiť, že za dnešný rast môže Tether, no je pravda, že za razením nových tokenov veľmi často nasleduje práve pohyb smerom hore.

Existuje však niekoľko vysvetlení tohto javu. Podľa niektorých neprajníkov Tether vytvorí nové tokeny z ničoho, pošle ich na burzy a nakúpi za ne BTC, čím cena Bitcoinu stúpne. To je, samozrejme, manipulácia. Existuje však aj jednoduchšie vysvetlenie. Inštitúcia alebo nejaká veľryba dala Tetheru fiat výmenou na USDT, ktoré potom na burzách použila na nákup.

Práve preto bude veľmi náročné dokázať, že Tether skutočne manipuluje (manipuloval) trhom. Situáciu budeme naďalej sledovať a pokiaľ sa objaví niečo zaujímavé, rozhodne o tom napíšeme. Sledujte Kryptomagazin na Facebooku, nech vám neujde naše spravodajstvo. 

Budeme radi, ak sa prihlásite aj na odber videí nášho YouTube kanálu BitLink, kde prispievame pravidelne niekoľkokrát týždenne.

Pondelkový stream na BitLinku

Ako zarobiť na altcoin rallye? Ste pripravení na éru altcoinov?

Zdroj:
bitcoinist.com