HOT! Binance NEODKÚPI FTX. Experti varujú pred najväčším kolapsom na krypto trhoch.
HOT! Binance NEODKÚPI FTX. Experti varujú pred najväčším kolapsom na krypto trhoch. Zdroj: shutterstock.com/ArtitWongpradu

Token kryptoburzy FTX (FTT) sa cez noc prepadol takmer na nulu po správe, že spoločnosť Binance od plánovanej akvizície krypto burzy FTX ustupuje!

Mnohí experti, ako napríklad Arthur Heyes, predpovedajú, že len čo Binance vyhlási, že nebude kupovať FTX, kryptomenový trh čaká historický kolaps.

Binance odmieta kúpu

Changpeng Zhao, generálny riaditeľ najväčšej kryptomenovej burzy na svete, urobil šokujúce rozhodnutie. Oficiálny účet Binance na Twitteri informoval:

„V dôsledku dôslednej previerky ako aj najnovších správ týkajúcich sa nesprávneho nakladania s finančnými prostriedkami zákazníkov a údajných vyšetrovaní amerických agentúr sme sa rozhodli, že nebudeme pokračovať v potenciálnej akvizícii FTX.“

V dôsledku turbulentných udalostí posledných dní sa FTT za týždeň prepadol o šokujúcich 97 % zo svojho historického maxima 84,18 USD zo septembra 2021.

V súvislosti s touto situáciou sa objavili správy o tom, že americká Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) a Komisia pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC) vyšetrujú FTX. To ešte viac vystrašilo investorov a prispelo k pokračujúcemu poklesu FTT. Regulačné orgány sa zamerali aj na vzťah medzi FTX.us a jej karibskou materskou spoločnosťou vrátane prepojení na obchodnú spoločnosť Alameda Research.

Čítaj tiež: Analýza Bitcoinu: – pripravení na ďalší pokles?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Binance vs FTX.
Binance vs FTX. Zdroj: shutterstock.com/CryptoFX

Kolaps pred nami?

Arthur Hayes, spoluzakladateľ a bývalý generálny riaditeľ krypto burzy BitMEX, varoval, že rozhodnutie spoločnosti Binance odstúpiť od dohody o prevzatí FTX by mohlo uvrhnúť krypto trh do oveľa hlbšej krízy.

„Nezáväzné vyhlásenie je síce pekné, ale pevný záväzok spoločnosti Binance kúpiť FTX a oddeliť všetky jej záväzky je niečo úplne iné … Predstavte si, ako sú ľudia z Binance momentálne zaneprázdnení prehrabávaním finančných údajov FTX a Alamedy. Ak je tá diera príliš veľká, očakávam, že Binance od transakcie odstúpi (čo sa aj stalo). A ak Binance neuskutoční túto dohodu, nikto nebude schopný prehltnúť straty, ktoré sa valia z FTX.“

Hayes k svojej úvahe dodal, že FTX sa podobá na situáciu s Lehman Brothers. Bitcoin a ostatné kryptomeny sú podľa Hayesa v ohrození.

Rok dozadu, 09. 11. 2021, sa Bitcoin vyšpĺhal na svoje historické maximum, keď takmer presiahol 70 000 dolárov. Odvtedy hodnota klesla o viac ako 77 %.

Čítaj ďalej: TOP 3 kryptomeny na nákup počas recesie

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance