Lov na investičné kryprofirmy bez licencie práve začal

BITmarkets BITmarkets

Podľa oficiálnej správy vydala Commissione Nazionale per le Società e la Borsa (CONSOB) príkaz na ukončenie činnosti troch kryptospoločností, ktoré poskytujú neautorizované investičné služby.

Prvá spoločnosť, obchodná platforma s názvom Richmond Investing, údajne porušila konsolidovaný zákon o financiách (TUF), teda základný zákon regulujúci talianske finančné trhy. Firma sa v tejto krajine totižto nezaregistrovala ako finančný sprostredkovateľ.

Taliansky regulátor trhu s cennými papiermi taktiež pozastavil činnosť ďalších dvoch spoločností. Ide o Cryptom Ltd a taktiež o Eagle Bit Trade, vrátane Alessandra Brizziho, ktorý reprezentuje Cryptoforce Ltd.

Podľa vyjadrenia firma CryptoForce, špecializujúca sa na ťažbu, podporovala kryptomenu s názvom Crypton. Brizzi inzeroval CryptoForce na Facebooku a Eagle Bit Trade ponúkol talianskym investorom neautorizované „obchodné balíčky.”

EÚ má pritvrdiť

Zvýšená činnosť CONSOB sa objavuje v dobe, kedy bola EÚ vyzvaná na sprísnenie kryptopredpisov. V septembri sa taktiež bruselský think-tank Bruegel odvolal na ministrov EÚ, aby dôkladnejšie preskúmali, ako sú digitálne meny predávané investorom.

A teraz, v novembri, nemecký orgán finančného dozoru BaFin nariadil čiastočné pozastavenie fungovania kryptospoločnosti so sídlom vo Veľkej Británii, Finatex Ltd. Spoločnosť bola nútená ukončiť činnosť, pretože jej činnosť nebola schválená podľa nemeckých finančných predpisov, vrátane nemeckého bankového zákona.

Záver

Na to, ako doteraz EÚ vyzerala nečinne, sa momentálne zdá, že investičné firmy, ktoré nespĺňajú bankové zákony danej krajiny, budú čoskoro minulosťou.

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.